Conte: Zasłużyliśmy na więcej

30 stycznia 2013 Conte: Zasłużyliśmy na więcej

Trener Juventusu Turyn, Antonio Conte, po przegranej batalii o finał Pucharu Włoch przyznał, że jego drużyna zasłużyła na awans. „Stara Dama” we wtorkowym meczu uległa Lazio 1:2. W pierwszym spotkaniu tych drużyn padł remis 1:1.

Starcie pomiędzy Lazio i Juventusem obfitowało w wiele dramatycznych zwrotów sytuacji. W doliczonym czasie gry rezerwowy, Sergio Floccari, strzelił gola na 2:1, dzięki czemu rzymska drużyna znalazła się w finale Pucharu Włoch. Kilka minut wcześniej Arturo Vidal zdobył bramkę wyrównującą. Gdyby spotkanie zakończyło się remisem 1:1, do rozstrzygnięcia wyniku potrzebna byłaby dogrywka.

Antonio Conte
Antonio Conte (fot. Calciomeracto.com)

Oczywiście zasłużyliśmy na więcej, ale to Lazio awansowało, czego im gratulujemy. W ostatniej sytuacji mogliśmy strzelić gola i awansować. Chłopcy zagrali doskonale, ale taka jest piłka nożna – powiedział Antonio Conte.

Wtorkowa porażka oznacza, że lider Serie A po zimowej przerwie wygrał tylko jedno z ostatnich sześciu spotkań.

Jestem zadowolony z tego, jak moi zawodnicy pokazują się na boisku. Dokładnie wiemy, że gdzie mamy braki w ostatnim okresie – dodał Conte, który w tym tygodniu został zawieszony na dwa mecze, w wyniku jego agresywnej reakcji na decyzje sędziego w spotkaniu z Genoą.