Christian Kouame – były partner Krzysztofa Piątka w ataku Genoi


Czy Iworyjczyk pójdzie w ślady Didiera Drogby?

16 października 2019 Christian Kouame – były partner Krzysztofa Piątka w ataku Genoi
Calcio fanpage

Genoa pomimo fatalnego wejścia w sezon i serii 6 spotkań bez zwycięstwa posiada kilku ciekawych piłkarzy. Jednym z nich jest Kouame, dla którego jest to dopiero drugi sezon w Serie A. Wychowanek AC Prato w dobrym stylu przywitał się w najwyższej klasie rozgrywkowej i bez względu na końcowy rezultat Genoi powinien na tym poziomie pozostać. Dziś postaramy się przybliżyć Państwu sylwetkę piłkarza, który chciałby podążyć śladami pewnego zawodnika z tego samego kraju. Zapraszamy!


Udostępnij na Udostępnij na

21-letni Christian Kouame w tym sezonie jest jednym z liderów zespołu, który od niemalże od samego początku sezonu rozpaczliwie broni się przed spadkiem do Serie B. Jest jednym z niewielu, do którego kibice „Gryfonów” mogliby mieć pretensje za postawę na boisku. Jakim typem napastnika jest młodzieżowy reprezentant WKS-u i dlaczego tak dobrze układała mu się współpraca z Krzysztofem Piątkiem?

Poznajmy Christiana Kouame

Christian Kouame, którego pełne nazwisko brzmi: Christian Michael Kouame Kouakou przyszedł na świat w Abidjanie, w mieście, które do 1983 roku było stolicą Wybrzeża Kości Słoniowej. Abidjan to największe miasto i główny ośrodek gospodarczy WKS-u. To także miejsce narodzin legendy Chelsea – Didiera Drogby czy też byłego zawodnika Arsenalu – Emanuela Eboue.

Nasz dzisiejszy bohater nie rozpoczynał jednak kariery w swoim kraju. Pierwsze szlify zdobywał w AC Prato, które obecnie występuje w grupie A Serie D, czyli na czwartym poziomie we Włoszech. Stamtąd przeniósł się do Cittadelli, w międzyczasie będąc wypożyczanym do młodzieżówek Sassuolo czy Interu Mediolan.

Sezon 2017/2018 pozwolił okrzepnąć Iworyjczykowi na zapleczu Serie A, czego konsekwencją był transfer do Genoi. Do Genoi w której spotkał m.in. Krzysztofa Piątka. Jeśli jesteście ciekawi co Kouame powiedział o swoim byłym już koledze z zespołu możecie przeczytać to tutaj.

Kouame – napastnik-asystent?

Kouame dołączył do ekipy „Gryfonów” w tym samym okienku transferowym co Krzysztof Piątek. Obaj zawodnicy niemal od samego początku złapali wspólny język. Można, by powiedzieć, że uzupełniali siebie nawzajem. Stworzyli duet oparty na bezlitosnej egzekucji w polu karnym (Piątek) i zasuwaniu na kolegę w głębi pola i dogrywaniu piłek w pole karne (Kouame). Choć w obecnym sezonie Iworyjczyk jest najlepszym strzelcem Genoi to ciężko nazwać go goleadorem.

„Jeszcze w barwach Cittadelli zakończył sezon 17/18 z jedenastoma asystami. W kolejnym sezonie już w barwach Genoi zaliczył sześć asyst” Antoni Partum

Widzimy, że Christian to typ napastnika, któremu nie jest obce asystowanie. Sezon 2017/2018 był póki co najlepszym sezonem Christiana Kouame w jego dorosłej karierze. 11 asyst i 11 bramek to bardzo ładna laurka, ale sam piłkarz… Nie jest pazerny na bramki. Znacznie chętniej cofa się po piłkę w głąb boiska i stamtąd napędza ataki swojej drużyny. Stąd też doskonale dogadywali się z polskim napastnikiem, który jest bardziej statycznym zawodnikiem, krążącym bliżej pola karnego.

Być jak Didier

Jednym z idoli napastnika „Gryfonów” jest Didier Drogba- absolutna legenda Chelsea i reprezentacji Wybrzeża Kości Słoniowej. 21-latek ma wiele cech wspólnych z Drogbą.

„Kouame to typ szybkiego i silnego napastnika, dobrze grającego tyłem do bramki” Antoni Partum

Nie boi się walki w środku pola o piłkę. Tak jak były napastnik Chelsea czy Olympique Marsylia dobrze potrafi grać głową. Jednym z mankamentów, na który zwracają uwagę eksperci, jest skuteczność młodego napastnika Genoi.

Pomimo podobnej charakterystyki według cytowanego wyżej Antoniego Partuma ze sport.pl, Kouame nie osiągnie poziomu Didiera Drogby. Dodaje jednak, że Christian to wciąż młody zawodnik i może się jeszcze rozwinąć.
13 października wszedł na minutę w doliczonym czasie gry towarzyskiego spotkania WKS-u z Republiką Kongo. Dla Kouame był to pierwszy epizod w seniorskiej reprezentacji. Do tej pory występował głównie w młodzieżowej reprezentacji Wybrzeża Kości Słoniowej.

Nadzieja „Gryfów”

W przedsezonowym Skarbie Kibica Serie A przewidywaliśmy, że Genoa jest w stanie powalczyć o środek tabeli. Po siedmiu kolejkach zespół z Ligurii jest jednak na przedostatnim miejscu w tabeli. Gorsi od nich są jedynie zawodnicy Sampdorii z Polakami w składzie. Gdzie szukać nadziei na uratowanie sezonu? Na pewno w osobie iworyjskiego atakującego. Wiele będzie zależało od jego gry i poprawy skuteczności. Do tej pory w siedmiu spotkaniach zdobył trzy bramki. Jest o krok od poprawienia wyniku z zeszłego sezonu. Jednakże słaba postawa całego zespołu sprawia, że ten napastnik-wędrowniczek nie wypracował na ten moment ani jednej asysty.

W następnej kolejce zespół z Ligurii podejmie Parmę, która obecnie zajmuje 12. lokatę w lidze. Czy Kouame poprowadzi drużynę do pierwszego od sześciu spotkań zwycięstwa? Przekonamy się za 4 dni. Z pewnością warto przyglądać się młodemu napastnikowi.

Dodaj komentarz

Zapraszamy do kulturalnej dyskusji.

Najnowsze