Cenne zwycięstwo Cagliari

Rewelacyjnie spisujące się w tym sezonie Cagliari Calcio pokonało na własnym stadionie Livorno 3:0. Dwie bramki dla gospodarzy zdobył Juaquin Larrivey.

Argentyńczyk otworzył worek z golami już w 3. minucie spotkania. Sardyńczycy rozegrali piłkę ze stałego fragmentu gry, a precyzyjne podanie wykorzystał właśnie Larrivey.

Potem mecz był bardzo wyrównany. Lepiej prezentowali się nadal gospodarze, ale na drugiego gola poczekać musieli już jednak do drugiej połowy. Pięć minut po zmianie stron na listę strzelców ponownie wpisał się 25-letni Larrivey.

W 63. minucie na boisku pojawił się Jeda. Brazylijczyk już niespełna 60 sekund później ustalił wynik tego spotkania. Dzięki temu zwycięstwu ekipa Cagliari wskoczyła na szóstą pozycję w tabeli. By ją utrzymać, musi jednak liczyć na potknięcia innych drużyn. Mimo wszystko, postawa Sardyńczyków jest w tym sezonie naprawdę godna podziwu.