Celtic znów zwycięski

Podopieczni Gordona Strachana pokonali na własnym stadionie Hearts 3:0. Tym samym "The boys" do lidera tracą tylko jeden punkt, jednak Rangersi swój mecz grają jutro z Kilmarnock.

Celtic – Hearts 3:0

Gra obu  drużyn nie była zachwycająca, jednak kibice na Celtic Park nie mogli narzekać na nudę , ponieważ prawie cały czas coś się działo na boisku.  Już w 14. minucie worek z bramkami otworzył Jan Venegoor of Hesselink. W 51. minucie po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Shunsuki Nakamury piłkę głową do bramki skierował Scott McDonald. Było to dla Australijczyka 18. trafienie w obecnych rozgrywkach SPL. Na czternaście minut przed końcem wyniik ustalił Andreas Hinkel.

Falkirk – St. Mirren 4:0

Podopieczni Johna Hughesa objęli prowadzenie dosyć wcześnie, bo w 6. minucie. Arfield celnie uderzył głową z około 10 metrów wykorzystując tym samym dośrodkowanie Finnigana z prawego skrzydła. W 58. minucie Arfield podwyższył wynik na 2:0. Dwa gole w ciągu 10 minut uzyskał pomocnik The Bairns, Patrick Cregg. W pierwszej sytuacji posłał piłkę w środek bramki gości z około 13-14 metrów, a dobrze podawał mu Darren Barr. Wynik ustalił w 71. minucie oddając strzał z linii końcowej szesnastki.

Gretna – Motherwell 1:3

Już od początku meczu atakowali podopieczni Marka McGhee. Przyniosło to efekt w 25. minucie kiedy to gola zdobył Porter. Kolejne bramki padły dopiero po przerwie. Kilkanaście sekund po wznowieniu gry wynik podwyższył McCormack. Trzy minuty potem kontaktową bramkę zdobył McGhill. Gdy wydawało się, że mecz zakończy się wynikiem 2:1 to Gretne dobił w doliczonym czasie gry Ross McCormack.

Inverness – Dundee 1:1

Prowadzenie dla gości uzyskał w 68. minucie Prince Bauben, który wykorzystał podanie wprowadzonego w drugiej połowie Noela Hunta. Zaraz potem przycisnęli gospodarze i po kilkunastu minutach zasłużenie doprowadzili do wyrównania. Punkt dla Górników uratował wprowadzony na kilka minut wcześniej Markus Paatelainen. Tym samym Dundee spadło z trzeciej na czwartą pozycję.