Celtic pokonał Aberdeen

17 sierpnia 2013 Celtic pokonał Aberdeen

Celtic Glasgow pokonał na wyjeździe zespół Aberdeen 2:0 (1:0). Celtic, mimo wygranej, nie pokazał się z najlepszej strony. O zwycięstwie podopiecznych Neilla Lennona zadecydowała czerwona kartka bramkarza gospodarzy.

Kris Commons otworzył wynik spotkania, pewnie wykorzystując rzut karny
Kris Commons otworzył wynik spotkania, pewnie wykorzystując rzut karny (fot. skysports.com)

Mecz rozpoczął się od ataków miejscowych, które raz po raz zagrażały bramce Fraser Fostera. Pierwszą sytuację Celtic stworzył sobie w 30. minucie, kiedy przed szansą na otwarcie wyniku stanął Joe Ledley, ale w ostatniej chwili jego strzał wybronił bramkarz Aberdeen, Jamie Langfield, który kilka minut później stał się antybohaterem spotkania. W 44. minucie sfaulował w polu karnym Georgiosa Samarasa. Dodatkowym ciosem dla drużyny Craiga Browna była „jedenastka”, którą pewnie wykorzystał Kris Commons.

Druga połowa odbyła się pod dyktando Celticu, jednak Aberdeen w pewnym momencie mógł wyrównać, ale Foster obronił strzał McGinna. W samej końcówce wynik spotkania ustalił James Forrest. Tym samym Celtic zdobył drugi komplet punktów w swoim drugim meczu w Scottish Premiership. Natomiast Aberdeen ma po tym meczu tyle samo punktów co rywale, ale rozegrał też jeden mecz więcej.

Neil Lennon powinien być zadowolony ze zwycięstwa, lecz na pewno gra jego podopiecznych nie przysparza mu powodów do radości.