Celtic wchodzi na polski rynek w poszukiwaniu młodych talentów


Szkocki gigant dzięki umowie partnerskiej szuka talentów w kraju nad Wisłą

19 kwietnia 2019 Celtic wchodzi na polski rynek w poszukiwaniu młodych talentów

Już nie tylko włoskie kluby uważnie sondują polski rynek w poszukiwaniu utalentowaKnych młodych graczy. Dzięki nawiązanej współpracy między Celtikiem a ObozyPilkarskie.Pro oraz kielecką szkółką Keepermania zawodnicy z kraju znad Wisły stoją przed szansą dołączenia do szkockiego giganta. Tym samym idąc w ślady Artura Boruca czy Macieja Żurawskiego.


Udostępnij na Udostępnij na

Kilka dni temu szkocka gazeta „The Scottish Sun” poinformowała o nawiązaniu współpracy między Celtikiem a Koroną Kielce. Głównym celem porozumienia miała być możliwość sprowadzenia do Glasgow w najbliższych latach najbardziej uzdolnionych młodych graczy „Żółto-czerwonych”. Sensacyjne doniesienia pisma powielały kolejne portale internetowe. Rozważając nawet możliwość transferu Wato Arweladze na Celtic Park. Ostatecznie informacje o współpracy na linii Celtic – Korona Kielce okazały się nieprawdą.

– Trudno jakkolwiek się odnosić do tego tematu, ponieważ nie ma mowy o żadnej kooperacji pomiędzy Koroną Kielce a Celtikiem. Obie strony nigdy nie rozmawiały o chęci zawarcia współpracy – zaprzeczył doniesieniom szkockiej gazety w rozmowie z portalem CKsport.pl rzecznik prasowy Korony Kielce, Krzysztof Węglarczyk.

„The Scottish Sun” w publikacji popełniło istotny błąd. Celtic parafował umowę o współpracy, lecz z Rafałem Kwietniem – koordynatorem ObozyPilkarskie.Pro oraz kieleckiej szkółki Keepermania. Nawiązanie porozumienia wymagało czasu, gdyż rozmowy ze szkockim gigantem na temat partnerstwa trwały sześć miesięcy.

– W styczniu 2019 roku podpisaliśmy umowę z klubem Celtic. Nie było łatwo zostać partnerem Celticu, a rozmowy na temat partnerstwa trwały sześć miesięcy i wiązały się z lotami do Szkocji. Chcieliśmy współpracować z tym dużym klubem ze względu na to, że mają świetną akademię oraz stawiają na swoich wychowanków. Warto podkreślić, że od 2001 roku blisko 60 zawodników akademii zadebiutowało w pierwszym zespole Celticu. Ponadto wielu Polaków grało już w pierwszym zespole Celticu, a teraz mamy tam zawodnika w akademii Celtic Glasgow i jest nim reprezentant Polski Robert Rachwał – mówi o genezie nawiązania współpracy w rozmowie z naszym portalem Rafał Kwiecień.

Opublikowany przez Szkółka Bramkarska Keepermania Poniedziałek, 1 kwietnia 2019

Obopólne korzyści

Do tej pory polski rynek w poszukiwaniu młodych talentów uważnie sondowały głównie włoskie kluby. Po nawiązaniu współpracy do zespołów z Serie A dołączy w końcu także Celtic. Tym bardziej że wielu graczy z kraju znad Wisły zapisało się złotymi zgłoskami w historii szkockiego giganta.

– Dzięki temu partnerstwu Celtic będzie mógł powiększyć swoją siatkę skautingową o rejon Polski. Polscy zawodnicy nie raz sprawdzili się już w tym wielkim szkockim klubie, mam na myśli Konrada Kaplerę, Dariusza Wdowczyka, Dariusza Dziekanowskiego, Artura Boruca, Łukasza Załuskę, Pawła Brożka czy Maćka Żurawskiego. Uważam, że Celtic nadal jest otwarty na zakontraktowanie kolejnych Polaków, jeżeli spełnią oni wymagania stawiane przez ten renomowany klub – dodaje nasz rozmówca.

Niemniej korzyści ze współpracy będą czerpać także zawodnicy oraz trenerzy ObozyPilkarskie.Pro oraz kieleckiej szkółki Keepermania.

– Dla nas to szansa, aby móc zaoferować młodym piłkarzom z Polski możliwość treningów na najwyższym poziomie z trenerami Celticu w Polsce i w Szkocji. Co więcej, dla najlepszych uczestników obozów organizowanych przez nas istnieje możliwość wyjazdu na trzydniowe obozy skautingowe organizowane w Szkocji. Ponadto ta współpraca jest dla nas ważna ze względu na możliwość szkolenia naszych trenerów wedługg systemu akademii Celtic Glasgow – mówi Rafał Kwiecień.

Wnosząc brytyjskie standardy do polskiego futbolu

Dzięki umowie partnerskiej w ObozyPilkarskie.Pro oraz kieleckiej szkółce Keepermania wprowadzone zostaną standardy szkoleniowe panujące w Celticu. Poprzez liczne kursy i konferencje rozwijając także trenerów.

– Nasza współpraca polega na szkoleniu naszej kadry trenerskiej według systemu Celticu. Mamy dostęp do materiałów szkoleniowych, co miesiąc są prowadzone szkolenia online, raz w roku odbywa się kilkudniowa konferencja w Glasgow dla partnerów. Dodatkowo nasza współpraca polega na organizacji obozów w Polsce i w Szkocji z udziałem trenerów akademii Celticu oraz naszych, którzy mogą podnosić swój warsztat trenerski dzięki temu. Pomimo dopiero rozpoczętej współpracy już byliśmy w Glasgow. W dniach 27-31.03.2019 odbywała się tam czterodniowa konferencja na temat funkcjonowania akademii Celticu, ponadto oglądaliśmy treningi i mecze zespołów U-13, U-18 oraz derby Celticu z Rangers w szkockiej ekstraklasie – opisuje koordynator ObozyPilkarskie.Pro oraz kieleckiej szkółki Keepermania.

Ibroxnoise.co.uk

Ostatecznie największą korzyść na współpracy ze szkockim gigantem odniosą zawodnicy. Dzięki nawiązanemu porozumieniu stoją przed olbrzymią szansą na testy w zespołach szkockiego giganta.

– Obozy są skierowane do zawodników w wieku od 7 do 21 lat. Wyróżnieni gracze wylecą na obozy skautingowe Celticu. Najbliższe obozy z trenerami Celticu w Polsce będą odbywać się w dniach 7-13.07.19 w Staszowie obok Kielc oraz 14-20.07.19 w Zielonce obok Warszawy – dodaje na koniec Rafał Kwiecień.

***

Niekończąca się debata dotycząca standardów polskiego szkolenia sprawia, że wejście na polski rynek takiego klubu jak Celtic może być odpowiedzią. Wprowadzenie brytyjskich standardów treningowych wyjdzie polskim zawodnikom tylko na lepsze. Po wyjeździe do europejskiego klubu poziom intensywności zajęć nie zaskoczy już piłkarza znad Wisły.

Dodaj komentarz

Zapraszamy do kulturalnej dyskusji.

Najnowsze