Casillas o reprezentacji i Euro


Dziennik As przeprowadził obszerny wywiad z Ikerem Casillasem, w którym golkiper Realu Madryt i reprezentacji Hiszpanii, wypowiedział się o aktualnej sytuacji w kadrze narodowej i o zbliżającym Euro.


Udostępnij na Udostępnij na

26-letni zawodnik po pytaniach reportera czy patrzy w przeszłość na eliminacje do Euro 2008. „Czy my sądziliśmy, że zakwalifikujemy się do Euro z pierwszego miejsca po porażce w Belfaście? Od naszej urażonej dumy, bardziej dbaliśmy o to, aby mówić: 'będziemy się starać grać dobrze, aby nadrobić utracone punkty i dostać się na Euro z pierwszej pozycji w grupie.

Źle zaczęliśmy eliminacje, ale kiedy zaczynasz dobrze po odpadnięciu z Mistrzostw Świata, to tworzy nową dumę. Sądzę również, że prasa, media, potraktowały nas zbyt ostro. W moim przekonaniu, to było niepotrzebne.”

W szczególności niepotrzebne dla trenera Aragonesa, ale niepotrzebne również dla całego zespołu. Bardziej sprawiedliwe byłoby analizowanie sytuacji po zakończeniu kwalifikacji, ale rozumiałem to, ponieważ dla prasy krytyka to chleb powszedni.”

Odpowiadając na twierdzenie reportera, że porażka Luisa będzie jego końcem w reprezentacji, powiedział: „To co się może stać, nie dotyczy nas, piłkarzy.”

Z nami, Luis jest fenomenalny, mówię to za siebie i w imieniu wszystkich. Nikt tu nikogo nie prosi, ale Aragones nadał wspaniały styl tej drużynie. Ludzie szanują go jako trenera, oraz za utworzenie tego hiszpańskiego stylu.”

Nieuchronnie, rozmowa zbliżała się także do tematu Raula. Casillas powiedział, że mimo dość dobrej gry reprezentacji, dużo mówi się o kapitanie „Królewskich”.

Życzę mu powodzenia w reprezentacji Hiszpanii, ponieważ jest wspaniałym piłkarzem. Mam wielkie szczęście trenować z nim każdego dnia. Stać go na świetną grę. „

Piłkarze nie mogą nic w tej sprawie zrobić. Musimy to zaakceptować. Gracze są zirytowani, że ludzie mówią o Raulu? Mogę powiedzieć to samo, co przed chwilą: to selekcjoner decyduje, kogo powołuje i muszą to zaakceptować zarówno piłkarze, jak i fani.

Iker wypowiedział się także na temat pogłosek, mówiących o tym, że Vicente del Bosque ma zastąpić Aragonésa po Euro 2008.

Nic o tym nie wiem.” – powiedział. „Najważniejsze teraz jest to, że Luis ma ważny kontrakt. Mamy przed sobą ważny turniej – co będzie później – zobaczymy.”

Będziemy na ten temat rozmawiać po Euro, wtedy się okaże, co się stanie. Znam Vicente dobrze, pracowałem z nim od roku 1999 do 2003, bardzo mi pomógł, jeśli chodzi o karierę w Madrycie.

Wraz ze stabilizacją Fernando Torresa w Anglii, Iker Casillas jest zadowolony z tego, że jego reprezentacyjny kolega jest bramkostrzelny.

Wierzę, że był czas, kiedy El Nino mógł odejść gdziekolwiek, ale miał i nadal ma Atletico w sercu, więc zdecydował się na taką, a nie inną zmianę barw klubowych„- powiedział na temat Fernando Torresa.

Grając w Premier League stał się jeszcze lepszy. Dorósł, podobnie jak Cesc w Arsenalu. Obaj to fantastyczni zawodnicy i jesteśmy szczęśliwi, że grają w naszej reprezentacji.”

Reszta bramkarzy ? Mamy ich wielu. Valdes – kluczowy zawodnik Barcelony, podziwiam też Palopa, jak i innych: Diego Lópeza, Moyę i graczy obecnie występujących w Segunda División – Cuellar, czy Riesgo. Mamy dobrych bramkarzy.”

Dodaj komentarz

Zapraszamy do kulturalnej dyskusji.

Najnowsze