Candreva chce zostać w Juventusie


Przebywający obecnie na sześciomiesięcznym wypożyczeniu w Juventusie Turyn, Antonio Candreva, chce zostać w ekipie ze stolicy Piemontu na stałe. Agent 23-letniego Włocha ujawnił, że jego klient nie ma zamiaru powracać po zakończeniu sezonu do Udinese.


Udostępnij na Udostępnij na

W przyszłym tygodniu udam się do Turynu wraz z Federico Pastorello, aby ocenić sytuację razem z nowo wybranymi dyrektorami Juventusu. Wolą Antonio jest pozostać w Juventusie i właśnie takie stanowisko przedstawię włodarzomStarej Damy” – twierdzi agent Candrevy, Andrea Moretti.

Antonio Candreva, którego karta zawodnicza znajduje się w rękach włodarzy Udinese, przebywa na wypożyczeniu w Juventusie od stycznia 2010. Zaliczył kilka dobrych występów w pierwszym składzie drużyny Alberto Zaccheroniego i stanowił jedną z najjaśniejszych postaci w słabym „Juve”. Jego dobrej postawy nie docenił jednak selekcjoner narodowej reprezentacji Włoch, Marcello Lippi. Doświadczony szkoleniowiec wykreślił Candrevę ze wstępnego składu „Squadra Azzurra” na mundial w RPA.

Bycie częścią 30-osobowego składu reprezentacji na mistrzostwa świata to dla Antonio wielka sprawa – komentuje tę sytuację Andrea Moretti – tym bardziej, jeżeli weźmiemy pod uwagę fakt, że jeszcze rok temu grywał on na boiskach Serie B. Dokonał niebywałego progresu, a powołanie do kadry, to nagroda za ciężką pracę. Oczywiście ostateczne wybory należą do Lippiego i trzeba je uszanować. To zrozumiałe, że Marcello stawia na doświadczonych graczy i kolektyw. Niemniej jednak, jestem przekonany, że dla Candrevy znajdzie się w przyszłości miejsce w reprezentacji.

Dodaj komentarz

Zapraszamy do kulturalnej dyskusji.

Najnowsze