Całkiem inny Bayern?


Nowy trener Bawarczyków - Jurgen Klinsmann ma zamiar odmienić grę Bayernu Monachium, aby stała się dużo bardziej widowiskowa, a przy okazji skuteczniejsza.


Udostępnij na Udostępnij na

Na pierwszej konferencji prasowej, Klinsmann powiedział, że da z siebie wszystko, żeby nadchodzący sezon był jednym z lepszych w jego trenerskiej karierze. Szkoleniowiec Bayernu chce odnieść sukces nie tylko w lidze, ale również na arenie międzynarodowej, na której drużyny niemieckie nie prezentują się ostatnio najlepiej.

„Mam zamiar wyciągnąć z każdego piłkarza maksimum. Chcę, aby każdy znalazł swoją ulubioną pozycję, na której będzie się czuł pewnie, a zarazem swobodnie.” – zaczął Klinsmann. „Sztab szkoleniowy musi zająć się każdym zawodnikiem z osobna. Naszym zadaniem jest przygotować odpowiednio piłkarzy, aby byli w stanie rozegrać kilkadziesiąt spotkań na tym samym poziomie.”

„Nie szukamy inspiracji na zewnątrz. W każdym meczu Bundesligi, ale również w spotkaniach pucharowych mamy zamiar grać własnym stylem, do którego będą musieli przystosować się rywale. Nie możemy pozwolić przeciwnikom narzucić własnego stylu, pod który musielibyśmy się podporządkować.”

Jurgenowi Klinsmannowi chodziło głównie o mecze na Allianz Arena, jednak trener Bayernu przyznał, że w nadchodzącym sezonie kluczowe punkty trzeba będzie zdobywać na wyjazdach.

„Musimy zdecydowanie poprawić grę w obronie. Nie chcemy nieporozumień w defensywie, przez które musielibyśmy na każde spotkanie wystawiać innych obrońców. Chcemy znaleźć czterech pewnych defensorów, którzy będą mogli liczyć na siebie nawzajem. Oprócz tego, trzeba będzie zabezpieczyć się przed kontuzjami, które nie opuszczają żadnego zespołu.” przyznał Klinsmann. „Mamy jeszcze sporo czasu, aby popracować nad każdym piłkarzem, każdego dnia i wyciągnąć z tego daleko idące wnioski.” – dodał nowy trener Bawarczyków.

Dodaj komentarz

Zapraszamy do kulturalnej dyskusji.

Najnowsze