Calciomania: Gole 6. kolejki Serie A

Dzisiejszy dzień we włoskiej Serie A był szczególnie ciekawy ze względu na pojedynek pomiędzy Juventusem a Romą. Hit tej kolejki nie zawiódł, bo w meczu tym padło aż pięć bramek.

W pierwszym sobotnim pojedynku Milan mierzył się na wyjeździe z Parmą. „Rossoneri” z nożem na gardle po ostatnich bardzo nierównych spotkaniach myśleli tylko i wyłącznie o zainkasowaniu trzech punktów. Swój cel zaczęli realizować od samego początku, atakując bramkę Mirante. Do przerwy jednak żadnych goli w tym spotkaniu nie oglądaliśmy, ale za to już na początku drugiej połowy Milan wyszedł na prowadzenie po trafieniu bohatera ostatniego spotkania mediolańczyków, El Shaarawy’ego. Gospodarze wcale nie zamierzali łatwo oddawać punktów klasowemu rywalowi, co pokazali w 66. minucie, kiedy do wyrównania doprowadził Galloppa. Gol ten podziałał jak płachta na byka, Milan od razu rzucił się do ataków, ale mimo wszystko niczego nie wskórał już do końca spotkania.

Parma – Milan 1:1
0:1 El Shaarawy 50.
1:1 Galloppa 66.

W drugim dzisiejszym pojedynku tak naprawdę mieliśmy koncert tylko jednej drużyny, a więc Juventusu. Szczególnie mocno widoczne było to w pierwszej połowie, a tak właściwie jej pierwszych 20 minutach, kiedy padły trzy bramki. Najpierw w 11. minucie z rzutu wolnego na prowadzenie „Starą Damę” wyprowadził Pirlo. Następnie pięć minut później wynik podwyższył z rzutu karnego Vidal, a 180 sekund po tym swoje trzy grosze dołożył Matri. W kolejnych minutach Juventus już znacznie odpuścił, co w drugiej połowie starali się wykorzystać goście. Udało im się to w 69. minucie, kiedy z rzutu karnego na 3:1 trafił Osvaldo. Ostatnie słowo należało jednak do „Juve”, a konkretnie do Giovinco, który w ostatniej minucie pewnie wykorzystał sytuację sam na sam, ustalając wynik meczu na 4:1 dla mistrzów Włoch.

Juventus Turyn – Roma 4:1