Bundesliga: Zwycięstwa gospodarzy

Znamy już wszystkie rezultaty 28. kolejki Bundesligi. W dwóch niedzielnych spotkaniach, Hamburger SV wygrał przed własną publicznością z Hannoverem 96 2:1. Identycznym wynikiem zakończyło się drugie spotkanie, w którym Hertha Berlin podejmowała przed własną publicznością Werder Brema.

Oba mecze zapowiadały się bardzo interesująco. Przed pierwszym gwizdkiem sędziego,zdecydowanym faworytem meczu HSV – Hannover byli gospodarze. Podopieczni Martina Jola, pomimo ciężkiego dwumeczu z Manchesterem City, stanęli na wysokości zadania i pokonali Hannover. Całe spotkanie układało się pod dyktando miejscowych. Już w drugiej minucie spotkania, gospodarze otworzyli wynik. Precyzyjnym strzałem popisał się napastnik HSV – Mladen Petrić i dał prowadzenie gospodarzom. Na drugiego gola kibice musieli czekać ponad godzinę. W 52. minucie spotkania na listę strzelców ponownie wpisał się Petrić. Gościom udało się zdobyć zaledwie bramkę honorową. Na 20 minut przed końcem meczu, rzut karny wykorzystał Forssell. Ostatecznie zwycięsko ze spotkania wyszli gospodarze i po końcowym gwizdku sędziego na tablicy świetlnej widniał wynik 2:1.

Zdecydowanie więcej walki mogliśmy oglądać w meczu Herthy Berlin z Werderem Brema. Ostatnio goście pozytywnie zaskakują swoich kibiców dobrą formą, przez co mecz zapowiadał się niezwykle interesująco. Ostatecznie trzy punkty zostały na stadionie w Berlinie, gdyż podopieczni Thomasa Schaafa przegrali 1:2. Mecz lepiej zaczął się dla przyjezdnych. Na dwie minuty przed gwizdkiem na przerwę rezultat otworzył obrońca reprezentacji Niemiec – Per Mertesacker. Druga połowa należała już jednak do drużyny Luciena Favre. Najpierw w 71. minucie gola wyrównującego zdobył Simunic, a na trzy minuty przed końcem meczu, bramkę decydującą o końcowym rezultacie zdobył Rafael.