Bundesliga: Ribery dobija Stuttgart

Bayern Monachium wygrał przed własną publicznością z VfB Stuttgart aż 4:1. Bohaterem meczu został Franck Ribery, który wszedł na boisko w drugiej połowie i zdobył dwie bramki dla swojego zespołu.

Mecz zgodnie z przewidywaniami rozpoczął się od ataków gospodarzy. Już druga akcja podbramkowa 'Bawarczyków’ przyniosła skutek w postaci gola. Piłkę w pole karne podawał Schweinsteiger, fatalny błąd popełniła defensywa Stuttgartu, a takie sytuacje uwielbia Luca Toni, który precyzyjnym strzałem wyprowadził swój zespół na prowadzenie.

Piłkarze VfB postanowili się nie poddawać. Najpierw, ładnym strzałem z dystansu popisał się Basturk, jednak piłka znalazła się w rękach bramkarza. Chwilę później, dobrą sytuację miał Mario Gomez, jednak sędzia odgwizdał spalonego. W 19. minucie goście doprowadzili do remisu. Pozornie niegroźnym strzałem z rzutu wolnego popisał się Antonio da Silva, jednak bramkarz gości – Michael Rensing był zasłonięty przed kolegów z defensywy i ostatecznie futbolówka wpadła do siatki. Goście próbowali pójść za ciosem, jednak brakowało im szczęścia i pomimo tego, że grali lepiej to do przerwy utrzymał się wynik remisowy.

Początek drugiej połowy rozpoczął się idealnie dla podopiecznych Ottmara Hitzfelda. Już po 10. minutach gry w drugiej części spotkania piłkarze z Monachium wyszli na prowadzenie. Precyzyjnym strzałem z rzutu wolnego wykazał się Mark van Bommel. Chwilę później to, co miało miejsce na Allianz Arena można nazwać 'Franck Ribery show’. Pomocnik reprezentacji Francji wszedł na boisko w 57. minucie i zdobył dwie bramki dla swojego zespołu. Najpierw, w 75. minucie popisał się genialnym strzałem z dystansu, nie dając szans bramkarzowi gości. Zaledwie minutę później, Ribery zabawił się z obrońcami VfB i po raz drugi wpisał się na listę strzelców, ustalając wynik na 4:1 dla Bayernu.