Bundesliga: Geniusz Toniego

Pomimo licznych spekulacji ekspertów, Bayern Monachium nie miał problemów z pokonaniem Hannoveru 96, i dzięki trzem bramkom Luci Toniego 'Bawarczycy' wygrali 3:0.

Pierwsza część spotkania nie stała na zbyt wysokim poziomie. Obie drużyny dorównywały sobie poziomem i nie było widać zdecydowanej przewagi gości.

Najpierw do ataku przystąpili piłkarze Hannoveru. W 12. minucie spotkania, bliski pokonania Olivera Kahna był Mike Hanke. Były napastnik Wolfsburga znajdował się jednak pod zbyt ostrym kątem i posłał piłkę w boczną siatkę bramki.

Natychmiastowym kontratakiem popisali się podopieczni Ottmara Hitzfelda. Chwilę później, doskonałym dograniem do Hamita Altintopa popisał się Luca Toni, jednak Turek zmarnował idealne dogranie i nie umieścił piłki w siatce rywala.

Do przerwy, na tablicy świetlnej na AWD Arena widniał wynik bezbramkowy, głównie dzięki nieskuteczności obu drużyn. Na drugą część spotkania, gracze Bayernu Monachium wyszli z dużo bardziej ofensywnym nastawieniem i na rezultaty nie trzeba było długo czekać.

W 57. minucie spotkania bardzo bliski pokonania bramkarza gospodarzy był Mirosław Klose, jednak piłka po strzale Niemca z polskim pochodzeniem zatrzymała się na poprzeczce.

Chwilę później goście wyszli na prowadzenie. Prostopadłe podanie Marka van Bommela wykorzystał Luca Toni i zachowując zimną krew, wyprowadził swój zespół na prowadzenie.

Zaledwie 6. minut później, goście mieli już dwie bramki przewagi. Toni ponownie znalazł się w sytuacji sam na sam z bramkarzem Hannoveru – Robertem Enke i tym razem również nie miał problemów ze strzeleniem swojej drugiej bramki. Świetną asystą przy drugiej bramce Włocha wykazał się Bastian Schweinsteiger.

Skrzydłowy Bayernu Monachium, ponownie asystował w 82. minucie, pomagając Toniemu w zanotowaniu klasycznego hattricka. Tym razem Włoch miał lekkie problemy, gdyż piłka po jego pierwszym uderzeniu nie znalazła się w siatce gospodarzy. Na szczęście gości, Toni wykazał się genialnym przeglądem sytuacji i natychmiast dobił piłkę głową strzelając swoją trzecią bramkę w meczu, notując klasycznego hattricka i zapewniając Bayernowi pewne, wyjazdowe zwycięstwo 3:0.