Bundesliga: Bayern o bramkę lepszy

1 marca 2008 Bundesliga: Bayern o bramkę lepszy

W najciekawszym spotkaniu 22. kolejki Bundesligi, Bayern Monachium wygrał w Gelsenkirchen z miejscowym Schalke 1:0.

Przed meczem ciężko było wskazać faworyta, jednak pomimo porażki 'Niebiescy’ na murawie nie ustępowali poziomem Bawarczykom. Przedmeczowe zapowiedzi Ottmara Hitzfelda miały bardzo dobre przełożenie na boisku. Niemiecki szkoleniowiec Bayernu wymienił pół składu w porównaniu do poprzedniego spotkania i w ten sposób na Veltins Arena mogliśmy podziwiać sztuczki Franka Ribery, Marcella Jansena, Christiana Lella, Miroslava Klose oraz Martina Demichelisa.

Miroslav Klose po raz kolejny trafił do siatki rywali.
Miroslav Klose po raz kolejny trafił do siatki rywali. (fot. sportgate.de)

Już drugi atak gości zakończył się bramką. W 14. minucie ładnym dryblingiem popisał się Frank Ribery, który dośrodkował piłkę do Miroslava Klose, a Niemiec o polskich korzeniach wpakował futbolówkę do siatki klatką piersiową.

Gospodarze dawali z siebie wszystko, aby doprowadzić do remisu, jednak ich ataki były nieskuteczne. Zdecydowanie najlepszą sytuację zmarnował Jan Schlaudraff, którego uderzenie ze 'szczupaka’ w 85. minucie o centymetry minęło bramkę Olivera Kahna.

Ostatecznie dziesiąta bramka Miroslava Klose w sezonie okazała się jedyną w całym spotkaniu. Bayern odniósł dość pewne zwycięstwo z Schalke 04 Gelsenkirchen, głównie dzięki dużo lepiej postawie w ofensywie prezentowanej przez Bawarczyków.