Buffon zmieni otoczenie?


Być może w letnim okresie transferowym hiszpańska FC Barcelona w końcu pozyska bramkarza z głośnym nazwiskiem. Duma Katalonii jest bowiem zainteresowana jeśli nie najlepszym, to jednym z najlepszych golkiperów globu.


Udostępnij na Udostępnij na


Mianowicie chodzi o Gianluigiego Buffona, zawodnika występującego od lat w słynnym Juventusie Turyn. Raptem kilka dni temu jego agent powiedział, że chociaż popularny „Gigi” jest w Italii szczęśliwy, to z chęcią przystałby na jakąś zagraniczną propozycję. Odkąd Manchester City wzbogacił się dzięki nowym właścicielom, 31-letni ekspert od łapania piłek jest numerem jeden na liście życzeń zamożnych szejków.

Teraz jednak do gry o pozyskanie Buffona wkroczyła rewelacyjnie spisująca się w tym sezonie Barcelona, która od dawna szuka następcy Victora Valdesa. Jest on bowiem niezwykle chimerycznym golkiperem, między słupkami bardzo niepewnym, stąd też pogłoski o jego rychłym odejściu. Reprezentant „Azzurich” to z kolei ścisła światowa czołówka, o czym świadczy chociażby cena jego wykupu, o której mówi się w kuluarach (około 50 milionów euro). „Blaugrana” powszechnie znana jest z tego, że za zawodników przepłacać nie lubi, aczkolwiek włodarze tego klubu są chyba zdesperowani, by zapewnić Pepowi Guardioli komfort pracy, na który bez wątpienia zasługuje. Mimo to, ewentualny zakup Włocha będzie wielkim sukcesem Barcelony, a to dlatego, że jego obecny pracodawca, czyli Juventus, zwykle nie pozbywa się swoich asów.

Dodaj komentarz

Zapraszamy do kulturalnej dyskusji.

Najnowsze