Buffon szczęśliwy w Juventusie


Zimą mówiło się o transferze golkipera reprezentacji Włoch Gialnluigiego Buffona do Manchesteru City. Wtedy do niego nie doszło i prawdopodobnie nigdy nie dojdzie. Bramkarz oświadczył, że jest szczęśliwy w Turynie i nie zamierza go opuszczać.


Udostępnij na Udostępnij na

Jestem w Juventusie bardzo szczęśliwy. Z czystym sumienie mogę powiedzieć, że to drużyna moich marzeń. Od kiedy pojawiłem się w jego szeregach, zawsze byłem mu wierny i nie dopuszczałem do siebie myśli, żebym mógł gdziekolwiek przejść. Mamy bardzo zgrany i dobrze funkcjonujący kolektyw, dobrego trenera i wspaniałych kibiców. Nie rozumiem, jak komuś może się tu nie podobać. – powiedział Buffon.

Golkiper Italii stał się piłkarzem „Starej damy” w 2001, wygryzając z pierwszego składu Holendra Edwina van der Sara. W barwach „Juve” do dziś rozegrał 238 spotkań, zdobywając z nim czterokrotnie Scudetto (dwa ostatnie odebrane ze względu na aferę korupcyjną). W drużynie narodowej występuje od ponad 12 lat. Z kadrą w 2006 roku na niemieckich boiskach wywalczył tytuł mistrza świata.

Dodaj komentarz

Zapraszamy do kulturalnej dyskusji.

Najnowsze