Buffon: Remis sprawiedliwym wynikiem

Wczoraj w Rzymie Roma zremisowała z Juventusem 1:1 w ramach 15. kolejki ligi włoskiej. Po spotkaniu wypowiedział się bramkarz „Juve”, Gianluigi Buffon.

Buffon rozegrał wczoraj bardzo dobre zawody, między innymi broniąc uderzenie z rzutu karnego Francesco Tottiego w 63. minucie meczu. Golkiper „Starej Damy” uważa, że wynik remisowy jest sprawiedliwy.

– Niefortunnie przegrywaliśmy po pierwszej połowie, gdyż byliśmy bardziej kreatywni pod bramką Romy – powiedział Buffon po ostatnim gwizdku sędziego. – Po zmianie stron obie ekipy rozegrały otwarty mecz i remis jest wynikiem sprawiedliwym – dodał.

Na pytanie, czy „Juve” kroczy do wygrania scudetto, Buffon nie chciał zadeklarować jasno, że jego drużyna będzie najlepsza we Włoszech na koniec sezonu. – Byliśmy w czołówce przed świętami Bożego Narodzenia też w zeszłym sezonie. W futbolu wystarczy miesiąc, by spaść w tabeli i przysporzyć sobie wiele problemów – zakończył bramkarz „Starej Damy”.