Buffon: Nie opuszczę Juve


6 kwietnia 2013 Buffon: Nie opuszczę Juve

Gianluigi Buffon oznajmił, że zamierza zakończyć swoją karierę w Juventusie, z którym związany jest od wielu lat. Nie podał jednak informacji, kiedy miałoby to nastąpić, co świadczy o ciągłej chęci do gry bramkarza.


Udostępnij na Udostępnij na

Na włoskiego golkipera po spotkaniu ćwierćfinałowym w Lidze Mistrzów z Bayernem Monachium spadła duża krytyka za jego interwencje, przez które padły bramki dla gości. Najbardziej Buffona skrytykował prezydent Bayernu Franz Beckenbauer. Bramkarz przyznał, że jego interwencje nie były satysfakcjonujące, ale miał utrudnioną widoczność.

Bramkarz Juventusu Turyn
Bramkarz Juventusu Turyn (fot. Skysports.com)

Jednak najistotniejsze słowa w wypowiedzi Buffona dotyczyły jego ewentualnego zakończenia kariery. Otóż 35-latek nie zamierza jej kończyć i odchodzić z szeregów „Starej Damy”. Bramkarz nie podał informacji, kiedy ewentualnie mógłby przejść na piłkarską emeryturę.

Kontrakt Gianluigiego Buffona został w styczniu przedłużony o kolejne dwa lata, a Turyn jest dla niego domem, w którym nawiązał wiele więzi. Czuje się tam częścią rodziny.

Wierzę, że Juventus jest moim domem. Podczas tak długiego pobytu w jednym klubie jesteś w stanie stworzyć bardzo silne więzi z ludźmi. Czuje się częścią rodziny. Nie wiem, kiedy zawieszę buty na kołku – powiedział.

Dodaj komentarz

Zapraszamy do kulturalnej dyskusji.

Najnowsze