Bramkarz ranny, mecz Dynama z Zenitem przerwany

Hit 16. kolejki Premier Ligi przyniósł emocje, ale nie takie, jakich oczekiwali fani obydwu zespołów. Spotkanie Dynama Moskwa z Zenitem Sankt Petersburg zostało przerwane z powodu zachowania kibiców przyjezdnych. Golkiper gospodarzy został raniony petardą.

Arbiter był zmuszony przerwać mecz w 36. minucie, po konsultacji z przedstawicielami obu klubów. Do tego momentu gospodarze prowadzili z mistrzami Rosji 1:0. Wtedy jednak z trybuny zajmowanej przez gości zaczęły lecieć petardy. Jedna z nich trafiła w twarz golkipera Dynama, Antona Szunina.

Klubowy lekarz zespołu z Moskwy, Aleksander Riezepow, powiedział, że zawodnik został ranny w oko. – Doszło do oparzenia rogówki. Anton źle widzi na jedno oko. Dokładną diagnozę będzie musiał przedstawić specjalista – mówił Riezepow po tym, jak piłkarz został odwieziony do szpitala na badania.

Policja w czasie gry zatrzymała 53 osoby za różne wykroczenia. Wśród nich jest prawdopodobnie człowiek, który odpowiada za kontuzję Szunina. Na razie nie wiadomo, czy mecz zostanie rozegrany w innym terminie czy też gospodarzom przyznany zostanie walkower.

Całą sytuację można obejrzeć tutaj:

W tabeli ligi rosyjskiej prowadzi obecnie CSKA Moskwa. Lider wyprzedza ekipę Zenitu o trzy punkty. Dynamo jest na dziesiątym miejscu.