Bilek: Daliśmy z siebie wszystko

Trener czeskiej reprezentacji, Michal Bilek, nie ukrywa rozczarowania porażką swojego zespołu we wczorajszym meczu eliminacji Euro 2012. Mecz w Granadzie zakończył się wynikiem 1:2.

Jaroslav Plasil dał Czechom prowadzenie w 29. minucie meczu. Jeszcze przez 40 minut mogli cieszyć się z prowadzenia, po czym wyrównującego gola zdobył David Villa. Chwilę później napastnik ponownie umieścił piłkę w bramce, czym zapewnił zwycięstwo drużynie Hiszpanii.

Od samego początku Hiszpania była wielkim faworytem. To zwycięstwo praktycznie zapewniło im już awans do Euro 2012. Jesteśmy rozczarowani, bo mogliśmy zrobić więcej, chociaż Hiszpanie zawsze mają przewagę nad swoimi przeciwnikami powiedział Bilek.

Zagrali dobry mecz i tego właśnie się spodziewaliśmy. Prowadziliśmy przez dosyć długi czas, ale potem dwukrotnie ukarał nas Villa. Muszę powiedzieć, że moi zawodnicy grali dokładnie tak jak to sobie wyobrażałem. Daliśmy z siebie wszystko, ale niestety nie zyskaliśmy nic dodał trener.

Czechy zajmują obecnie 2. miejsce w grupie I. Tracą sześć punktów do prowadzącej Hiszpanii.