Beckham nie zagra do listopada


27 kwietnia 2010 Beckham nie zagra do listopada

Następstwa kontuzji Davida Beckhama okazały się na tyle czasochłonne, że powrót do gry zajmie pomocnikowi około pół roku.


Udostępnij na Udostępnij na

Były kapitan reprezentacji Anglii potwierdził, że opuści cały sezon Major League Soccer. 34-letni skrzydłowy miał nadzieję, że wywalczy sobie miejsce w składzie Fabio Capello i pojedzie na tegoroczny mundial. Żeby udowodnić włoskiemu selekcjonerowi, że stać go na grę na najwyższym poziomie, Beckham postanowił grać na wypożyczeniu w AC Milan.

David Beckham w barwach AC Milan (po lewej Pato)
David Beckham w barwach AC Milan (po lewej Pato) (fot. Skysports.com)

Z powodu kontuzji, jakiej Anglik nabawił się w marcu, może zapomnieć o występie na mistrzostwach świata.  Podczas jednego z meczów w Serie A Beckham naderwał ścięgno Achillesa i od tamtego momentu jego dalsza kariera stała pod znakiem zapytania. Teraz wiadomo, że Beckham nie wystąpi też w żadnym meczu MLS w tym sezonie.

Nie będę biegał przez kolejne trzy miesiące, więc, prawdopodobnie, zagram dopiero w listopadzie. To jest uraz, który potrzebuje czasu, żeby się uleczyć. Od operacji minęło zaledwie sześć tygodni. Chciałbym to przyspieszyć, ale natura kontuzji mi na to nie pozwala. Muszę czekać, aż się wykuruję i dopiero potem powinienem zacząć grać. Ścięgno nadal się regeneruje, dlatego nie mogę go rozciągać – dla „ABC” powiedział Beckham.

Dodaj komentarz

Zapraszamy do kulturalnej dyskusji.

Najnowsze