Bayern najlepszą drużyną roku 2013

W rankingu Międzynarodowego Stowarzyszenia Historyków i Statystyków Futbolu (IFFHS) najlepszą drużyną na świecie został Bayern Monachium. Z Polski nawyżej sklasyfikowana została Legia Warszawa zajmując 82. miejsce.

Rok 2013 był niezwykle udany dla klubu z Monachium: wywalczył mistrzostwo i puchar Niemiec, wygrał Ligę Mistrzów i Klubowe Mistrzostwa Świata, zdobył także Superpuchar Europy. Do tych niesamowitych osiągnięć Bawarczycy mogą dopisać kolejne. Jako pierwszy niemiecki klub został w rankingu IFFHS najlepszą drużyną piłkarską świata. Co więcej, w skali punktowej uzyskał drugi wynik w historii, więcej punktów zdobył tylko Juventus Turyn w 1993 roku (372,2 pkt).

Drugie miejsce w rankingu zajął Real Madryt, a ostatnie miejsce na podium przypadło triumfatorowi Ligi Europejskiej Chelsea Londyn. Warto odnotować pozycję aktualnego klubu polskiego trio z zagłębia Ruhry. Borussia Dortmund została sklasyfikowana jako 12. drużyna świata.

Z polskich drużyn najwyżej w rankingu można znaleźć Legię Warszawa, która zajęła 82. miejsce na równi z Betisem Sewilla. Legia Warszawa uzyskała w ankiecie IFFHS 136 punktów.

Dzień wcześniej przedstawiciele IFFHS ogłosili również nazwiska najlepszego według nich bramkarza (Manuel Neuer) oraz sędziego (Howard Webb). Poniżej prezentujemy pierwszą dziesiątkę rankingu IFFHS.