Bayer chce zatrzymać Kroosa na stałe


Definitywny transfer 19-letniego, aktualnego pomocnika Bayeru Leverkusen, Toniego Kroosa, jest poważnie brany pod uwagę przez działaczy „Aptekarzy”. Na mocy nowego kontraktu reprezentant Niemiec do lat 21 definitywnie pozostałby na BayArena.


Udostępnij na Udostępnij na

Jak donosi niemiecka gazeta „Bild”, dyrektor sportowy wicelidera Bundesligi, Rudi Voller, poważnie zapatruje się na utalentowanego gracza, będącego obecnie na wypożyczeniu z Bayernu Monachium. Obiecujący zawodnik środka pola jest powszechnie uważany za jednego z lepszych piłkarzy młodego pokolenia w lidze naszego zachodniego sąsiada. Niemniej jednak progi pierwszej drużyny z Allianz Arena okazały się dla Niemca za wysokie i dlatego spróbował swojego szczęścia w Leverkusen.

W styczniu bieżącego roku były podopieczny Greifswalder SC został wypożyczony na okres 18 miesięcy. Toni Kroos w Bayerze jak dotąd rozegrał 14 spotkań, stając się w tym czasie kluczową postacią tej drużyny.

– Przybycie do Bayernu Arjena Robbena spowodowało, że zabrakło miejsca dla młodego pomocnika. My natomiast jesteśmy już więcej niż szczęśliwi, mogąc korzystać z jego usług. Nie ukrywamy, że w przerwie zimowej usiądziemy do stołu wraz z odpowiednimi organami monachijczyków, by wspólnie negocjować warunki transferu definitywnego – powiedział w wywiadzie dla „Bild” Rudi Voller.

Nie jest jednak pewne, że rozmowy zainteresowanych klubów zakończą się pomyślnie. Menadżer „Bawarczyków”, Louis Van Gaal, jest podobno zagorzałym wielbicielem młodego chłopaka i widzi dla niego miejsce po powrocie do Monachium.

Dodaj komentarz

Zapraszamy do kulturalnej dyskusji.

Najnowsze