Axpo Super League: Porażki faworytów

18. kolejka ligi szwajcarskiej przyniosła sporo niespodzianek. Zaskoczeniem jest wynik derbowego pojedynku w Zurichu, gdzie lepszym od aktualnego mistrza okazał się Grasshopper. Jeszcze większą niespodziankę sprawili jednak piłkarze Neuchatel Xamax, którzy w wyjazdowym spotkaniu wygrali 1:0 z FC Basel.

W meczach derbowych wszystko jest możliwe i różne rzeczy się zdarzają. Tak było w Zurychu, gdzie znaczenia nie miała dzieląca obu rywali różnica punktowa. Obie drużyny podeszły do tego spotkania skoncentrowane i nastawione na zwycięstwo, lepszy okazał się jednak Grasshopper, dla którego wygrana 2:1 może być dobrym prognostykiem przed kolejnymi meczami.

Dzięki słabszej ostatnio postawie FCZ na pierwszym miejscu umocnili się piłkarze FC Basel. W 18. kolejce nie skorzystali oni jednak z okazji zwiększenia swojej przewagi do 9-ciu punktów – grając na własnym obiekcie nie potrafili pokonać bramkarza Neuchatel Xamax. Co więcej, to goście strzelili z rzutu karnego gola w 65 minucie, który dał im zwycięstwo. Mecz miał bardzo ładna oprawę, 22 tysiące kibiców postarało się o dobre wsparcie swoich zawodników. To jednak nie wystarczyło i gospodarze musieli pogodzić się z pierwszą w tym sezonie porażką na własnym obiekcie.

Dobrą passę kontynuuje Young Boys Bern, które w tej kolejce wygrało 1:0 z drużyną Zbigniewa Zakrzewskiego FC Sion. Polak pojawił się na boisku w drugiej połowie, i przebywał na nim 20 minut. Gola dla Bern strzelił już w 6 minucie Hakan Yakin, który tym samym pozostał liderem strzelców Axpo Super League.

Łączna frekwencja w tej kolejce wyniosła ponad 63 tysiące widzów.