Atalanta niespodziewanie pokonuje Lazio

20 października 2013 Atalanta niespodziewanie pokonuje Lazio

Do ogromnej niespodzianki doszło w niedzielne południe we włoskiej Serie A. Do Bergamo przyjechało Lazio i wydawało się, że wywalczy ono trzy punkty, tymczasem to gospodarze przez długi czas przeważali i to oni zgarnęli całą pulę, strzelając gola w końcówce spotkania.

Lazio, które nie wygrało od dwóch spotkań, oddaliło się od czołówki ligowej i przyjechało do Bergamo z zamiarem zwycięstwa. Tymczasem to gospodarze lepiej rozpoczęli pojedynek i to oni groźnie zaatakowali od pierwszych minut. Efektem tego było dobra pierwsza połowa w ich wykonaniu, którą udokumentowali zdobytą bramką w 41. minucie. Strzelcem okazał się Cigarini, który wykorzystał niefrasobliwość rzymskiej defensywy i otworzył wynik spotkania.

Strzelec zwycięskiej bramki – German Denis
Strzelec zwycięskiej bramki – German Denis (fot. Tuttosport.com)

Vladimir Petković musiał coś zmienić, dlatego od początku drugiej odsłony meczu oglądaliśmy na placu boju Antonio Candrevę. Na efekty nie trzeba było długo czekać, bo zaledwie siedem minut później był już remis. Gola zdobył młodziutki Bryan Andreas Perea, a asystował Senad Lulić. Wydawało się, że wówczas spotkanie ułoży się po myśli Lazio, tym bardziej że kolejne zmiany trenera rzymian świadczyły o tym, że chce walczyć o pełną pulę. Na murawie pojawił się także Miroslaw Klose, lecz napastnik urodzony w Polsce nie zdołał pokonać Consigliego. Co nie udało się gościom, skrzętnie wykorzystali gospodarze, którzy w drugiej połowie głównie się bronili, ale jedna kontra wystarczyła, by stadion oszalał ze szczęścia. Po znakomitym zagraniu Cigariniego German Denis ustalił wynik starcia na 2:1 w 84. minucie.

W szeregach Lazio nastało niedowierzanie i chwilowy szok. Do końca meczu nie udało im się już zmienić rezultatu i w trzecim spotkaniu z rzędu nie wygrali. To oznacza, że Atalanta wyprzedziła ich w tabeli, a rzymianie spadli na odległą, dziewiątą lokatę.