Anży ponownie zwycięskie

20 października 2012 Anży ponownie zwycięskie

W pierwszym spotkaniu 12. kolejki rosyjskiej ekstraklasy Anży Machaczkała odniosło szczęśliwe zwycięstwo 2:1 nad Spartakiem Moskwa. Gospodarze cenną bramkę zdobyli w doliczonym czasie gry. W dwóch pozostałych sobotnich meczach Zenit jednym golem pokonał Kubań Krasnodar, a FK Krasnodar wygrał z Ałanią Władykaukaz 2:0.

Anży Machaczkała – Spartak Moskwa 2:1

Pierwsza połowa zakończyła się prowadzeniem gości z Moskwy. Mimo że przewagę posiadali piłkarze Anży, w 35. minucie skuteczną kontrą popisali się zawodnicy Spartaka. Z boku pola karnego piłkę otrzymał Welliton, strzelił, ale jego uderzenie na słupek sparował bramkarz. Piłka ponownie spadła pod nogi Brazylijczyka, który błyskawicznie zagrał ją do wbiegającego Bilyaletdinowa, a ten mocnym strzałem z pierwszej piłki pokonał bramkarza Anży. Pięć minut wcześniej z boiska musiał zejść kontuzjowany Lassana Diarra, którego zastąpił młodzieżowy reprezentant Rosji Fiodor Smolow.

Lacina Traore zapewnił zwycięstwo swojej drużynie
Lacina Traore zapewnił zwycięstwo swojej drużynie (fot. fc-anji.ru)

Druga połowa należała już do gospodarzy z Machaczkały. Goście od 46. minuty musieli grać w osłabieniu, ponieważ drugą żółtą kartkę otrzymał Kiril Kombarow. Dziesięć minut po pierwszym gwizdku w drugiej odsłonie meczu na boisku pojawił się Lacina Traore, co w ostatecznym rozrachunku okazało się zbawienne dla drużyny Anży. Już osiem minut po jego wejściu rosły napastnik rodem z Wybrzeża Kości Słoniowej otrzymał znakomite podanie z głębi pola od Samuela Eto’o, zwodem położył stopera gości i pewnym trafieniem pokonał Gabulowa. Kilka minut później Traore miał szansę na zdobycie drugiej bramki, ale w znakomitej sytuacji strzelił wysoko nad siatką. Zwycięski gol dla gospodarzy padł dopiero w 94. minucie. Po dośrodkowaniu z narożnika pola karnego naciskany przez Traore Insaurralde samobójczym strzałem głową zaskoczył własnego bramkarza.

Było to już siódme z rzędu zwycięstwo Anży w tym sezonie. Z 29 punktami pewnie zajmuje pierwsze miejsce w tabeli Premier Ligi i może ze spokojem patrzeć na poczynania swoich przeciwników.

Zenit Sankt Petersburg – Kubań Krasnodar 1:0

Jedyną bramkę w tym meczu strzelił w doliczonym czasie gry pierwszej połowy Aleksandr Kierżakow. Z Lewej strony w pole karne dośrodkowywać próbował Konstantin Zyrjanow, ale piłkę ręką zagrał Angel Dealbert i sędzia nie miał wątpliwości – rzut karny. Do piłki podszedł Kierżakow i pewnym strzałem w sam środek pokonał bramkarza Kubania. Po tym zwycięstwie Zenit Sankt Petersburg zrównał się punktami z CSKA Moskwa i wskoczył na pozycję wicelidera.

FK Krasnodar Ałania Władykaukaz 2:0

W ostatnim sobotnim meczu ligi rosyjskiej FK Krasnodar pokonał Ałanię Władykaukaz 2:0. Obie bramki padły w drugiej połowie. Na prowadzenie graczy gospodarzy wyprowadził rezerwowy w tym spotkaniu Shipitsin. W 71. minucie z rzutu wolnego zagrywał Joaozinho, a strzał głową oddał Tubić. Piłka trafiła w poprzeczkę, a następnie w głowę Shipitsina i wpadła do bramki. Wynik meczu został ustalony w 89. minucie. Joaozinho rozegrał krótko rzut rożny z Drinciciem, a Czarnogórzec oddał potężny strzał ze znacznej odległości, czym zaskoczył bramkarza Ałani.