Antonio Conte: Jestem gotowy, by prowadzić Juventus


Były kapitan "Starej Damy", Antonio Conte, planuje powrót do Turynu jako trener, aby przywrócić Juventusowi dawną sławę.


Udostępnij na Udostępnij na

Trenujący do tej pory grającą w Serie B drużynę Bari, były gracz Juventusu twierdzi, że jest gotowy podjąć się wyzwania, jakim jest prowadzenie „Bianconerich”.

W obecnym sezonie Conte odniósł duży sukces trenerski, wprowadzając drużynę Bari do Serie A po ponad ośmioletniej nieobecności piłkarzy znad Adriatyku na piłkarskich salonach we Włoszech. Udana współpraca z drugoligowcem sprawiła, że coraz częściej nazwisko byłego kapitana Juve zaczęło pojawiać się w kontekście przejęcia schedy po Claudio Ranierim. O odejściu obecnego trenera mówiło się od dawna, a pogłoski te potwierdził prezes „Starej Damy”, Giovanni Gigli, stwierdzając, że kwestia tego, kto będzie prowadził Juventus w przyszłym sezonie, jest ciągle otwarta.

Ktoś mówi, że nie jestem gotowy na trenowanie Juventusu, bo jestem za młody? To banały, które niczego nie zmieniają powiedział Conte włoskiemu „Il Sussidario”, potwierdzając tym samym, że jest zainteresowany pracą w swoim byłym klubie.

Oficjalnie wiadomo, że szefowie Juventusu intensywnie szukają kandydatów do zastąpienia Claudio Ranieriego, a Conte wydaje się być pewny tego, że jest w stanie poprowadzić „Starą Damę” i odnieść spektakularny sukces, który klubowi z Alp jest bardzo potrzebny. Czy dostanie szansę powrotu do swojego ukochanego klubu, dowiemy się na pewno wkrótce.

Dodaj komentarz

Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Możesz zalogować się swoim kontem FB, Twitter lub pisać jako gość.

Najnowsze