Angielskie kluby walczą o norweski talent


8 marca 2009 Angielskie kluby walczą o norweski talent

Dwie drużyny angielskiej Premiership, Arsenal Londyn i Newcastle United są zainteresowane sprowadzeniem Pera Ciljana Skjelbreda.


Udostępnij na Udostępnij na

Per Ciljan Skjelbred
Per Ciljan Skjelbred (fot. nrksports.no)

21-letni Norweg znalazł się w ostatnim czasie na celowniku kilku klubów europejskich, a „Gunners” i „Magpies” wydają się być najbliżej zakontraktowania zawodnika.

Urodzony w Trondheim gracz był bliski przejścia do akademii słynnego Liverpoolu, lecz zamiast transferu do Anglii wybrał on grę w rodzimym Rosenborgu.

W mediach pojawiły się także rewelacje dotyczące przenosin pomocnika do Aston Villi, gdzie jego rodak John Carew ponaglał trenera Martina O’Neilla, by ten zakupił talent rodem ze Skandynawii.

Grając w kadrze walnie przyczynił się do ostatniego zwycięstwa nad Niemcami, a w Norwegii niemalże wszyscy mówią, że przed młodym graczem jest świetlana przyszłość.

Istnieje jednak możliwość, że Skjelbred długo już nie pozostanie w swoim kraju i przejdzie do dużo większego klubu.

Arsenal nie od dziś znany jest z zdolności do wyławiania talentów z różnych stron świata. W Londynie jest już rodak Skjelbreda, Havard Nordtveit, który w 2007 roku przeniósł się do Anglii z Haugesund za dwa miliony funtów. 

Dodaj komentarz

Zapraszamy do kulturalnej dyskusji.

Najnowsze