Ancelotti: Pato sprzeciwił się mojej koncepcji


Były trener Milanu, a obecnie szkoleniowiec Chelsea, Carlo Ancelotti, stwierdził niedawno, że planował zastosować w swoim byłym zespole ofensywną taktykę. Wszystkiemu zapobiegł jednak Alexandre Pato, który sprzeciwił się pomysłowi trenera.


Udostępnij na Udostępnij na

Powrót Milanu do wysokiej formy przypisywany jest najczęściej obecnemu trenerowi. Leonardo wniósł powiew świeżości w formację ofensywną „Rossoneri”. Sporym zagrożeniem dla rywali mediolańczyków jest trio: Seedorf, Ronaldinho i Pato, uzupełniane często przez Inzaghiego i Borriello.

Według Ancolettiego kluczowym zawodnikiem dla tego ustawienia jest Pato, który za jego kadencji sprzeciwiał się takiemu pomysłowi na skompletowanie formacji:

Chciałem wprowadzić podobny system do tego, jaki zastosował Leonardo już w poprzednim roku – wyznał Ancelotti gazecie „Il Giornale”. – Szybko jednak z niego zrezygnowałem. Dlaczego? Ponieważ przeciwny temu eksperymentowi był Pato, który uważał, że zmarnujemy jego talent, izolując go na prawej flance.

Najwyraźniej Leonardo skutecznie przemówił do Brazylijczyka i przekonał go do swoich racji – stwierdził szkoleniowiec.

Ancelotti opuścił Milan w lecie kosztem Chelsea. Jako trener „The Blues” spisuje się świetnie – jego zespół prowadzi w Premiership, wyprzedzając o 5 punktów Arsenal i Manchester United.

Dodaj komentarz

Zapraszamy do kulturalnej dyskusji.

Najnowsze