Amauri na ME 2008 w barwach Azzurrich ?


Po tym jak selekcjoner Reprezentacji Canarinhos Dunga, wysyłając powołania do kadry zapomniał o Gwiazdorze Palermo, pojawiła się szansa na to, że 27 - letni piłkarz przywdzieje Błękitny trykot Reprezentacji Włoch.


Udostępnij na Udostępnij na

Jeden z najlepszych napastników Serie A nie kryje swojego rozczarowania, po tym jak nie otrzymał powołania do reprezentacji swojego kraju : Szczerze to jestem zawiedziony faktem, iż trener Brazylii – Dunga nie powołał mnie do składu.

Szanse Amauriego cały czas rosną, ponieważ obecnie czeka na wydanie włoskiego paszportu. Jak dotąd zawodnik nie występował w barwach Reprezentacji kraju kawy, więc może zadebiutować w w zespole prowadzonym przez Roberto Donadoniego. Kto wie, może uda mu się jeszcze przekonać selekcjonera Azzurich i pojechać na zbliżające się milowymi krokami ME 2008 w Austrii i Szwajcarii ?

W tym sezonie Amauri rozegrał 21. spotkań, zdobywając 10. bramek. Po tej rundzie zawodnik prawdopodobnie zmieni klub, ponieważ znajduje się na liście życzeń kilku najsilniejszych zespołów w Europie min. Milanu, Juventusu, Chelsea, Barcelony. Na dzień dzisiejszy wartość napastnika ósmej drużyny ligi włoskiej wynosi około 25. milionów Euro.

Dodaj komentarz

Zapraszamy do kulturalnej dyskusji.

Najnowsze