Aleksander Miszalski: Obecny stadion Hutnika wymaga zmian


Kandydat na prezydenta Krakowa mówi o przyszłości i potrzebach infrastruktury sportowej w Nowej Hucie

24 stycznia 2024 Aleksander Miszalski: Obecny stadion Hutnika wymaga zmian
Krzysztof Porębski/PressFocus

Wkrótce na dobre rozpocznie się polityczna kampania przed zbliżającymi się wyborami samorządowymi, a my po raz kolejny wybieramy się do Krakowa, aby w sprawie nowego stadionu Hutnika oddać głos drugiemu poważnemu kandydatowi na urząd prezydenta miasta, Aleksandrowi Miszalskiemu. Czy obecna infrastruktura sportowa przy ulicy Ptaszyckiego wymaga zmian?


Udostępnij na Udostępnij na

Hutnik Kraków otrzymywał w sprawie stadionu już wiele obietnic bez pokrycia – ta saga ciągnie się od bardzo dawna, a urzędnicy krakowskich gabinetów byli jeszcze do niedawna nieugięci i na klub z Nowej Huty kompletnie nie zwracali uwagi. Sytuacja uległa minimalnej poprawie niedawno, w Zarządzie Infrastruktury Sportowej drgnęło i zaczęły powstawać plany nowego zagospodarowania Suchych Stawów – choć jak powtarzamy niezmiennie: cała procedura dotycząca inwestycji posuwa się mozolnie.

Zmiany u Urzędzie Miasta szansą na rozwój całej Nowej Huty

Już w kwietniu odbędą się wybory samorządowe, które wyłonią nowego prezydenta miasta Krakowa – nastąpi długo oczekiwana zmiana na tym stanowisku i nowe otwarcie. Najpoważniejsi kandydaci do objęcia schedy po odchodzącym Jacku Majchrowskim to Łukasz Gibała oraz Aleksander Miszalski.

Z wyborami i wspomnianym nowym otwarciem łączy się także to, że nowy prezydent może zmienić wiele w kwestii stadionu Hutnika Kraków – konkretnie będzie mógł wszystko przyspieszyć, dlatego tak ważne dla lokalnej społeczności Nowej Huty są zdania na ten temat prezentowane przez panów ubiegających się o elekcję. Już wcześniej odpowiedzi na pytanie dotyczące nowej infrastruktury sportowej HKS-u udzielił nam Gibała – znajdziecie ją TUTAJ. Teraz o to samo zapytaliśmy Aleksandra Miszalskiego.

Obiekt powinien być również elementem ogólnego programu rozwoju sportu w całym mieście, żeby infrastruktura w różnych dzielnicach się uzupełniała, także geograficznie. Aleksander Miszalski, kandydat na prezydenta Krakowa

Obecny stadion Hutnika wymaga niewątpliwie zmian. Szczegóły inwestycji powinny zależeć z jednej strony od planów rozwoju klubu, z drugiej od potrzeb lokalnej społeczności w kontekście infrastruktury dodatkowej. Ważne, żeby był także jak najbardziej efektywny w utrzymaniu, by nie stanowił dla klubu znacznego obciążenia w przyszłości, niezależnie od tego, w której lidze będzie grał. Przy wykorzystaniu energooszczędnych rozwiązań i odnawialnych źródeł energii być może byłaby szansa uzyskać także dofinansowanie ze środków zewnętrznych do takiej inwestycji. Niezależnie od tego obiekt powinien być również elementem ogólnego programu rozwoju sportu w całym mieście, żeby infrastruktura w różnych dzielnicach się uzupełniała, także geograficznie. Dzielnice nowohuckie takiej (nowoczesnej, sportowej) nie mają.

– Nowohuckie dzielnice rzeczywiście potrzebują nowych miejsc do uprawiania sportu i rekreacji. Pracujemy wraz z doświadczonymi ekspertami i przedstawicielami różnych klubów nad programem sportowym. Za wcześnie, żebym mógł podać szczegóły, ale na pewno będzie to istotny element mojego programu wyborczego. Zaprezentuję go w całości po oficjalnym starcie kampanii na przełomie lutego i marca. Huta jak najbardziej zasługuje na nowe obiekty sportowe i miejsca aktywizujące seniorów – powiedział kandydat na prezydenta Krakowa Aleksander Miszalski.

Dodaj komentarz

Zapraszamy do kulturalnej dyskusji.

Najnowsze