Łukasz Gibała: Tak zasłużony klub zasługuje na obiekt


Co z nowym stadionem w Nowej Hucie? Czy wybory samorządowe mogą przyspieszyć prace nad inwestycją?

23 stycznia 2024 Łukasz Gibała: Tak zasłużony klub zasługuje na obiekt
Krzysztof Porębski/PressFocus

Hutnik na nowy stadion wciąż czeka, choć prace w tym kierunku są już prowadzone – aktualnie Zarząd Infrastruktury Sportowej w Krakowie czeka na decyzje środowiskowe, które w dalszej perspektywie mają warunkować postęp inwestycji. Zbliżają się również wybory samorządowe, politycy prowadzą kampanie, dlatego postanowiliśmy zapytać, jak podchodzą to wspomnianego wyżej tematu.


Udostępnij na Udostępnij na

Nowa Huta to największa dzielnica Krakowa, a na jej terenie siedzibę ma jeden z najbardziej znanych klubów regionu – Hutnik. Zespół występujący obecnie w 2. lidze ma ambicje i aspiracje, by wrócić na szczyt, robi w tym kierunku systematyczne kroki. Właściciel, zarząd i cała społeczność związana z HKS-em robi wszystko, aby przywracać całej organizacji blask, jednak wcześniej nie szły za tym – lub teraz idą opieszałe – działania miasta, które zajmuje się pracami nad planami nowego obiektu przy ulicy Ptaszyckiego – operatorem infrastruktury na Suchych Stawach jest Zarząd Infrastruktury Sportowej.

O tym, jak bardzo nowy stadion Hutnikowi jest potrzebny, od dawna krzyczą sympatycy, których nie brakuje. Ten obecny, nadszarpnięty zębem czasu, nie spełnia już właściwie żadnych wymagań i nie jest adekwatny do sportowych możliwości klubu i jego – jednej z najlepszych w Polsce – akademii.

Jako kibic Hutnika powiem, że od dawna potrzebny jest nowy stadion. Nic nie stoi na przeszkodzie, żeby taki obiekt dla Nowej Huty powstał przy Ptaszyckiego – komentuje sympatyk Jacek Jamróg.

Hutnik i nowy stadion: Gibała chce obiektu adekwatnego do możliwości 

Temat budowy stadionu dla Hutnika ciągnie się już od lat, jednak delikatnie przyspieszył ostatnio i w miejskich gabinetach coś minimalnie ruszyło. Powstał plan nowej infrastruktury, zakładający powstanie budowli na około 8-9 tysięcy miejsc, i powoli, mozolnie wszystko idzie do przodu.

Przestrzeń stadionu powinna dawać możliwość prowadzenia w niej działalności usługowo-handlowej, która w znaczny sposób ułatwi jego utrzymanie. radny Stanisław Moryc

W Krakowie mamy dwa duże stadiony o różnej pojemności. Stadion Hutnika będzie uzupełnieniem bazy sportowej miasta. Jego pojemność nie powinna przekraczać 9 tysięcy miejsc. Trzeba zaznaczyć, że nowoczesny obiekt sportowy to nie tylko arena piłkarska. Stadion powinien łączyć funkcję sportową z wykorzystaniem go na różnego rodzaju wydarzenia (np. plenerowe koncerty muzyczne). Również na co dzień przestrzeń stadionu powinna dawać możliwość prowadzenia w niej działalności usługowo-handlowej, która w znaczny sposób ułatwi jego utrzymanie. Już obecnie obiekty Hutnika aktywizują mieszkańców do aktywnego spędzania czasu, szczególnie dzieci i młodzież, które w klubie uprawiają różne dyscypliny sportowe – mówi nam radny z Nowej Huty, Stanisław Moryc.

Czy zbliżające się wybory samorządowe mogą wpłynąć na szybsze rozstrzygnięcie tej sprawy? O to, jak podchodzą do tematu nowych Suchych Stawów, zapytaliśmy dwóch głównych kandydatów na stanowisko prezydenta miasta Krakowa prowadzących w sondażach, Łukasza Gibałę oraz Aleksandra Miszalskiego (jak na razie odpowiedział tylko ten pierwszy).

Tak zasłużony klub – z długoletnią historią i funkcjonujący w największej dzielnicy Krakowa – zasługuje na obiekt adekwatny do jego oczekiwań, z którego nowohucianie będą dumni. kandydat na prezydenta miasta Krakowa, Łukasz Gibała

Zdaję sobie sprawę, że zarówno klub, jak i kibice Hutnika Kraków z dużą nadzieją patrzą w stronę budowy nowoczesnego obiektu, który będzie spełniał wszystkie potrzebne wymogi i standardy. Tak zasłużony klub – z długoletnią historią i funkcjonujący w największej dzielnicy Krakowa – zasługuje na obiekt adekwatny do jego oczekiwań, z którego nowohucianie będą dumni. Należy zadbać o to, by został zaprojektowany w taki sposób, żeby był jak najbardziej funkcjonalny i mógł na siebie zarabiać, a także by odpowiadał potrzebom zarówno klubu, jak i lokalnej społeczności. Jestem przekonany, że plany klubu są zbieżne z moją wizją krakowskiego sportu i wspierania środowiska sportowego. Mam nadzieję, że wspólnymi siłami uda się przyspieszyć dotychczasowe mozolne prace nad koncepcją nowej infrastruktury Suchych Stawów – powiedział nam Łukasz Gibała. 

Dodaj komentarz

Zapraszamy do kulturalnej dyskusji.

Najnowsze