Advocaat chce Fergusona


Do zamknięcia okna transferowego w Rosji został tydzień. Niektóre drużyny starają się wykorzystać ten czas, by w ostatniej chwili dokonać jakiegoś wzmocnienia. Do nich zalicza się między innymi Zenit Sankt Petersburg. Mimo że team byłych czempionów dysponuje bajeczną drugą linią, trener Dick Advocaat nadal szuka dodatkowego pomocnika. Jego uwaga skupiła się na Barrym Fergusonie.


Udostępnij na Udostępnij na


31-letni Ferguson, po trwającym dwa sezony epizodzie w Blackburn Rovers, od 1994 roku broni barw Glasgow Rangers. Tam właśnie miał okazję współpracować z Advocaatem, który powierzył szkockiemu pomocnikowi opaskę kapitana. Podczas okresu zimowego przyszłość zawodnika w klubie stanęła pod znakiem zapytania. Jest to spowodowane głównie narastającym konfliktem z kibicami. Jeżeli kierownictwo wicemistrzów Szkocji zdecyduje się rozstać z Fergusonem, jego były opiekun z otwartymi ramionami powita go w Sankt Petersburgu.

Jestem przekonany, że Barry Ferguson nie powiedział jeszcze ostatniego słowa i pokaże wszystkim, że jest piłkarzem z najwyższej półki. Może potrzeba mu zmiany środowiska i nowych wyzwań, żeby odnaleźć motywację do ciężkiej pracy na treningach i dobrej gry. Nawet jeżeli w Szkocji nie wypowiadają się o nim zbyt pochlebnie, trzeba go podziwiać za to, jak długo występuje w Rangers i ile zrobił dla tego klubu. Myślę, że znalazłbym mu miejsce w mojej drużynie. On jest pierwszy w kolejce wśród tych, których bym chciał kupić – wypowiedział się na temat byłego podopiecznego Dick Advocaat.

Dodaj komentarz

Zapraszamy do kulturalnej dyskusji.

Najnowsze