Abete: Donadoni mnie rozczarował


Prezes piłkarskiej federacji Włoch Giancarlo Abete powiedział, że dwuletnia kadencja Roberto Donadoniego na stanowisku selekcjonera Italii bardzo go zawiodła.


Udostępnij na Udostępnij na

Donadoni został zwolniony po przegranej z Hiszpanią, która zaowocowała odpadnięciem jego drużyny z Mistrzostw Europy. Jego następcą został Marcello Lippi.

– Nie chodzi tu wcale o porażkę z Hiszpanami. Po prostu oczekiwania były większe – argumentował swą decyzję Abete. Byliśmy w grupie śmierci, więc powinniśmy grać w półfinałach. Najbardziej żałuję, że nie wykorzystaliśmy swojego potencjału. Nie można zapominać, że z ostatniego mundialu wróciliśmy ze złotem.

Abete dodał, że konieczne było przywrócenie na tę funkcję Marcello Lippiego, który poprowadził Italię przed dwoma laty do wspomnianego triumfu. – Nie wyrzuciliśmy Donadoniego. Jedynie wcześniej ustaliliśmy, że celem minimalnym były półfinały. Gdyby Roberto awansował do strefy medalowej, kontynuowalibyśmy z nim współpracę aż do Mistrzostw Świata w RPA.

– Lippi wie, że stoi przed bardzo trudnym zadaniem, więc podziwiam go za jego siłę i wybieranie nowych wyzwań – zakończył prezes.

Dodaj komentarz

Zapraszamy do kulturalnej dyskusji.

Najnowsze