A na końcu wygrywają… Niemcy!

Nowymi mistrzami Europy U-19 zostali Niemcy, którzy w finałowym spotkaniu w Jabloncu pokonali Włochów 3:1. Tym samym turniej w Czechach dobiegł końca.

W finale Niemcy choć przez prawie godzinę grali osłabieni czerwoną kartką Jungwirtha, pokonali Włochów 3:1. Spotkanie rozpoczęło się nerwowo, było sporo fauli i kartek. Jedna dobra akcja naszych zachodnich sąsiadów doprowadziła do tego, że Lars Bender zdobył jedyną bramkę w pierwszej połowie. Druga część meczu to więcej emocji: gol Sukuta-Pasu na 2:0, i wyrównanie po serii ataków Włochów przez Raggio Garibaldiego w 78. minucie. To jednak nie wystarczyło, a wynik na 3:1 ustalił Timon Gebhart.

Reprezentacja Niemiec najlepiej zagrała cały turniej, pokazując w wielu meczach naprawdę dobry futbol. Grali skutecznie, ładnie i widowiskowo, zupełnie zasłużenie zdobywając mistrzostwo. To pokazuje jak wielka siła tkwi w niemieckim futbolu, i jak silna będzie niedługo seniorska reprezentacja. Najlepszym podsumowaniem turnieju będzie stwierdzenie, że po boisku biegało w jednym czasie 22 mężczyzn, ale i tak na końcu wygrali Niemcy. Z tą jednak różnicą, że tym razem grali całkiem ładnie.

Niemcy – Włochy 3:1 (1:0)

1:0 Lars Bender 23′, 2:0 Richard Sukuta-Pasu 61′, 2:1 Raggio Garibaldi 78′, 3:1 Timo Gebhart 79′

Niemcy: Ron-Robert Zieler – Dennis Diekmeier, Florian Jungwirth, Stefan Reinartz, Bjorn Kopplin – Marcel Risse (39′ Danny Latza), Lars Bender (66′ Omer Toprak), Sven Bender, Dennis Naki (89′ Bastian Oczipka) – Timo Gebhart, Richard Sukuta-Pasu.

Włochy: Vincenzo Fiorillo – Matteo Darmian, Matteao Gentili, Massimiliano Tagliani, Matteo Bruscagin – Andrea Poli (46′ Giacomo Bonaventura), Andrea Mazzarani, Fernando Martin Forestieri (78′ Umberto Eusepi), Silvano Raggio Garibaldi – Alberto Paloschi (56′ Fabio Zamblera), Stefano Okaka Chuka.