13. kolejka Axpo Super League

Pojedynek na szczycie między FC Basel a Young Boys Bern zakończył się pewnym zwycięstwem gospodarzy. Główny ligowy rywal Bazylei - FC Zurich znowu stracił punkty, remisując tylko 1:1 z FC Thun.

Mecz przeciwko YBB zgromadził na trybunach w Bazylei blisko 25 tysięcy widzów, którzy oglądali zacięty i momentami brutalny pojedynek. W tym dniu FC Basel wykorzystywało swoje szanse i regularnie zdobywało gole. Nie układała się natomiast gra zawodnikom z Berna, którzy swoją niemoc przejawiali częstymi faulami. Sędzia pokazał w tym spotkaniu cztery żółte kartki i dwie czerwone, z czego tylko jedną żółtą otrzymał zawodnik FCB. W pierwszej połowie gole dla Bazeli zdobyli Daniel Majstorovic i Marco Streller. W drugiej odsłonie na listę strzelców wpisał się Scott Chipperfield, dla którego było to już siódme trafienie w sezonie. Wynik ustalił grający tylko ostatnie 20 minut spotkania – Carlos Alves.

Znowu słabiej spisało się FC Zurich, które zremisował 1:1 swój wyjazdowy mecz z FC Thun. Ten remis sprawił, że FCZ traci w tabeli do FC Basel już trzy punkty.

Ciekawie wyglądał pojedynek Neuchatel Xamax – FC Sion.  Gospodarze dobrze rozpoczęli to spotkanie, wychodząc na prowadzenie już w 9′ minucie. Jeszcze przed przerwą Sion zdołało strzelić wyrównującą bramkę. Strzelcem okazał się kostarykański napastnik Alberto Bigon (czwarte trafienie w sezonie). W końcówce drugiej połowy z dobrej strony pokazał się inny obcokrajowiec Goran Obradovic (FC Sion), który strzelił dwa gole, pierwszy w 82′ minucie, drugi w 87′.

Zarówno FC Zurich jak i FC Basel mogą być zadowolone ze swoich ostatnich wyników w Pucharze UEFA. Obie drużyny pokonały swoich rywali i wywalczyły po trzy punkty. FC Basel grające w grupie „D” pokonało drużynę Stade Rennes. Decydujący o zwycięstwie gol padł w 55 minucie, jego zdobywcą był Marco Strellera. Natomiast FC Zurich odniosło bardzo ważne wyjazdowe zwycięstwo nad Spartą Praga. Ta wygrana dała FCZ prowadzenie w tabeli grupy „E”. Rywalami Zurichu w tej grupie są:  Leverkusen, Spartak Moskwa, Sparta Praga oraz Toulouse.

Frekwencja 13-ej kolejki to 52 tysiące widzów na pięciu obiektach.