Stara Dama nie zwalnia tempa w drodze po tytuł!

9 kwietnia 2016 Stara Dama nie zwalnia tempa w drodze po tytuł!

Kolejne zwycięstwo w drodze po mistrzostwo Włoch odnieśli piłkarze Juventusu. Podopieczni Massimiliano Allegriego pokonali w niezwykle prestiżowym meczu AC Milan 2:1. Było to już szóste z rzędu zwycięstwo w lidze, a 24 w całym sezonie.

Choć spotkanie lepiej rozpoczęli mediolańczycy, którzy już w 18. minucie za sprawą Alexa objęli prowadzenie. Riposta turyńczyków była szybka, ponieważ w 27. minucie do wyrównania doprowadził Mario Mandżukić, a w 65. zwycięską bramkę zdobył Paul Pogba.

Turyńczycy wygrali, bo po swojej stronie mieli doświadczenie i indywidualności. Gdyby nie postawa Gianluigiego Buffona i Paula Pogby, najprawdopodobniej to gospodarze cieszyliby się z kompletu punktów. Jedna z interwencji legendarnego bramkarza z pewnością dodana zostanie do kompilacji najlepszych parad tego sezonu w Serie A.

Zwycięstwo daje Juventusowi dziewięć punktów przewagi nad drugim Napoli. Neapolitańczycy jutro zagrają z Hellasem Verona, który plasuje się na miejscu 20. Milan jest szósty i traci do piątej Fiorentiny siedem punktów. Słabsze występy Napoli, a także problemy wewnątrz neapolitańskiego zespołu powodują, że kwestia tego kto otrzyma Scudetto jest już niemal rozstrzygnięta.