PZG: Bramka Mierzejewskiego, kolejna asysta Grosickiego

24 lutego 2014 PZG: Bramka Mierzejewskiego, kolejna asysta Grosickiego

Polacy nie będą mogli zaliczyć zeszłego weekendu do udanych. Piłkarze muszą walczyć o powołania do kadry, bowiem zbliżają się mecze towarzyskie, które mogą okazać się kluczowe przed rozpoczęciem eliminacji do mistrzostw Europy. Po tej kolejce można zauważyć kilka pozytywów, ale byli również piłkarze, którzy kompletnie zawiedli.

W Anglii ciągle możemy liczyć tylko na bramkarzy. Najbardziej może cieszyć postawa Wojciecha Szczęsnego, który po fatalnym meczu w Lidze Mistrzów podniósł sobie morale dzięki zwycięstwu nad Sunderlandem. Polak puścił jedną bramkę, ale nie miał przy niej szans. Gorzej tym razem wypadł Artur Boruc, który puścił trzy bramki, a jego Southampton przegrał na wyjeździe z West Hamem 1:3. Również porażkę zaliczył Brighton z Tomaszem Kuszczakiem w składzie.

Kamil Grosicki świetnie rozpoczyna swój pobyt we Francji
Kamil Grosicki świetnie rozpoczyna swój pobyt we Francji (fot. Staderennais.com)

Kolejny dobry mecz rozegrał Kamil Grosicki, który w meczu przeciwko Nantes zaliczył drugą asystę z rzędu. Mimo tego Adam Nawałka nie zdecydował się powołać pomocnika do kadry na mecz towarzyski ze Szkocją. Słabiej tym razem wypadł Grzegorz Krychowiak. Ciągle debiutu nie może się doczekać Dominik Furman.

Do pełnej dyspozycji powrócił Damien Perquis, ale w pierwszym meczu po wyleczeniu kontuzji w lidze zagrał zaledwie 41 minut, bowiem został ukarany czerwoną kartką po dwóch żółtych kartonikach i jeszcze w pierwszej połowie musiał zejść do szatni. Jego zespół przegrał 0:2 z Athleticiem Bilbao. Wciąż tylko dwóch zawodników może liczyć na występy we Włoszech. Kamil Glik zagrał cały mecz w barwach Torino, ale nie zdołał zatrzymać Juventusu w derbach Turynu. Jedną połowę przeciwko Milanowi zagrał Paweł Wszołek.

Niestety tym razem zawiedli nasi piłkarze grający w Bundeslidze. Robert Lewandowski został zdjęty z boiska w meczu z Hamburgiem po bezbarwnym występie. Cieszy nastomiast powrót do pełni sił Łukasza Piszczka, który rozegrał kolejne spotkanie w pełnym wymiarze czasowym, jednak ani on, ani „Lewy” nie zdołali uchronić BVB przed klęską. Pewne miejsce w składzie Werderu wydaje się mieć Ludovic Obraniak. Na ławce tym razem mecz spędził Arkadiusz Milik, który otrzymał powołanie na mecz ze Szkocją.

Dobrze spisał się Waldemar Sobota, który rozegrał w barwach Club Brugge całe spotkanie oraz zaliczył asystę przy jednej z bramek dla swojego zespołu. Jeszcze lepiej zaprezentował się Adrian Mierzejewski, który mocno przyczynił się do zwycięstwa Trabzonsporu. Polak strzelił wyrównującą bramkę, a ekipa z Trabzonu pokonała rywali 2:1.