Puchar Francji: Lille za burtą!

W środę na francuskich boiskach rozegrane zostały cztery mecze Coupe de France. Do nie lada niespodzianki doszło na Nungesser, na którym z rozgrywkami pożegnał się obecny mistrz i zdobywca Pucharu Francji – Lille OSC.

Lille nie obroni troefum

Lyon potrzebował dogrywki, żeby wyeliminować Bordeaux
Lyon potrzebował dogrywki, żeby wyeliminować Bordeaux (fot. photobucket.com)

Wydawało się, że Lille bez większych problemów pokona Valenciennes FC i awansuje do ćwierćfinału Pucharu Francji. Nic bardziej mylnego. Początek, owszem, należał do „Les Dogues”, ale nie byli oni w stanie pokonać bramkarza gospodarzy. Pod koniec drugiej połowy do piłkarzy Valencienens dotarło, że Lille jest do ogrania i po dośrodkowaniu z rzutu wolnego do bramki Landreau trafił Dossevi. Zdziwione Lille stanęło, co szybko wykorzystali gospodarze i siedem minut później było już 2:0. Tym razem do notesu sędziego trafił Aboubakar, który kapitalnym strzałem sprawił, że Lille praktycznie pożegnało się z Coupe de France. Dwie minuty przed końcem Nolan Roux zmniejszył rozmiary porażki, ale nie było nawet mowy o wyrównaniu, gdyż Valenciennes na ostatnie sekundy szczelnie zamurowało bramkę. Największa jak do tej pory niespodzianka rozgrywek stała się faktem i zdobywca Pucharu Francji z zeszłego sezonu nie doszedł nawet do ćwierćfinału.

Valenciennes 2:1 Lille OSC
[1:0] Dossevi 70′
[2:0] Aboubakar 77′
[2:1] Roux 88′

Lyon lepszy odŻyrondystów”

Niezaprzeczalnie najciekawszym spotkaniem 1/8 Coupe de France było spotkanie Olympique Lyon – Girondins Bordeaux. Hit nie zawiódł i od pierwszego gwizdka trwała zażarta walka o awans do ćwierćfinału. Pierwsi gola strzelili goście. Błąd defensywy „Les Gones” wykorzystał Jussie – zdobył bramkę i Stade Gerland ucichło. 14 minut później było już jednak 1:1, a strzelcem gola był Alexandre Lacazette. W drugiej połowie na bohatera wyrósł Cedric Carrasso, który bronił jak w transie, i żaden z ofensywnych zawodników gospodarzy nie był w stanie strzelić zwycięskiej bramki.