Minął dzień: Skandal i wstyd

Tak w dwóch słowach można określić wczorajszy incydent, który miał miejsce na meczu Legii Warszawa i Jagielonii Białystok. Transparent wywieszony przez kibiców białostockiej drużyny jest niestety symbolem rasistowskim i choć ostatnio dużo się mówi o takim zachowaniu na piłkarskich stadionach to niewiele z tego wynika.

Wywiesili flagę

Początek drugiej połowy spotkania Legii i Jagielonii. Kibice gości wywieszają transparent przedstawiający symbol rasistowski na swojej części trybuny. Mecz zostaje przerwany na 25. minut a flaga po wznowieniu spotkania nadal wisi. Tak w skrócie wyglądało wczorajsze, naganne zachowanie kibiców Jagielonni Białystok. W zdjęciu transparentu nie pomógł ani kapitan drużyny gości ani przedstawiciele władz białostockiego klubu, którzy bezskutecznie przekonywali swoich kibiców do usunięcia flagi. Oczekiwanego efektu nie przyniosła także interwencja ochrony, która obawiając się przeważającej liczby kibiców zaniechała próby zdjęcia rasistowskiego symbolu. Za zachowanie kibiców najprawdopodobniej przed Komisją Ligi odpowiedzą przedstawiciele obu klubów.

Bayern przegrywa, cały mecz Błaszczykowskiego

Niepokonana od 28 kwietnia drużyna Bayernu Monachium poniosła pierwszą porażkę w tym sezonie piłkarskiej Bundesligi. Była to porażka nie byle z kim, bo z obecnym mistrzem Niemiec, VfB Stuttgart. Bawarczycy zdołali strzelić jedynie jedną bramkę, tracąc aż trzy i to na dodatek w pierwszej połowie meczu. Bramki dla gospodarzy ze Stuttgartu zdobyli: Mario Gomez, który zaliczył dwa trafienia oraz Yildiray Basturk, który strzelił 3 bramkę. Honorową bramkę dla Bayernu zdobył w drugiej części meczu napastnik reprezentacji Włoch Luca Toni.

W innych spotkaniach padły następujące wyniki:

Werder Brema – Karslruher SC 4:0,
Schalke 04 Gelsenkirchen – Hamburger SV 1:1
Borussia Dortmund – Eintrachtem Frankfurt 1:1 ( cały mecz w drużynie z Dortmundu rozegrał Jakub Błaszczykowski )
Hertha Berlin – Hannoverem 96 1:0 ( 84. minuty Łukasza Piszczka )
Hansa Rostock – Energie Cottbus 3:2

Wygrane Liverpoolu i West Hamu

W meczach 13. kolejki ligi angielskiej wygrane odnotowali faworyci. Liverpool, choć z małymi problemami ( bramki padały pod koniec meczu ) pokonał na własnym boisku Fulham Londyn 2:0. Ładne widowisko zaprezentowali kibicom piłkarze popularnych „Młotów”. Strzelając 5. bramek, pewnie pokonali beniaminka Premiership, drużynę Derby County. Nie udało się odnieść długo oczekiwanego zwycięstwa drużynie Newcastle United. „Sroki” jedynie zremisowały 1:1 z piłkarzami Sunderlandu.

Liverpool FC – Fulham Londyn 2:0 (0:0) bramki: Fernando Torres (81′) Steven Gerrard (85′ – rzut karny)
Derby County – West Ham United 0:5 (0:1) bramki: Bowyer (42′ 59′) Etherington (51′) Lewis (51′ -sam.) Solano (69′)
Sunderland – Newcastle United 1:1 (0:0) Higginbotham (52′)  Milner (65′)

Barca przegrała!

Sensacyjnym wynikiem zakończyło się spotkanie 12. kolejki hiszpańskiej Primera Division. Piłkarze Barcelony przegrali na wyjeździe z zajmującą 14. miejsce w tabeli ( przyp. Barca jest druga ) drużyną Getafe CF 0:2! Sensacja jest o tyle większe, że faworyzowani Katalończycy zagrali praktycznie w najmocniejszym składzie, z Mesiim, Ronaldinho i Henrym.

Getafe CF – FC Barcelona 2:0 (0:0) bramki: Manu (27′) Albin (90′) czerwona kartka: Zambrotta (85′)