Liga Mistrzów: gospodarze górą, fantastyczny mecz w Paryżu!

16 lutego 2016 Liga Mistrzów: gospodarze górą, fantastyczny mecz w Paryżu!

W pierwszych dwóch spotkaniach 1/8 finału Champions League wygrywały drużyny grające na własnym stadionie, które tym samym ukarały przyjezdnych za defensywne nastawienie w meczu. Na Parc des Princes PSG pokonało londyńską Chelsea 2:1, a w Lizbonie Jonas w samej końcówce zapewnił skromne zwycięstwo Benfice nad Zenitem.

Podopieczni Laurenta Blanca dominowali nad zespołem Guusa Hiddinka przez większą część meczu. „The Blues” mieli jednak swój pomysł na to spotkanie. Ich zamiarem była głęboka defensywa z rzadkimi atakami, które miały zapewnić korzystny rezultat. Jednej z niewielu tego dnia okazji dla Chelsea nie wykorzystał Diego Costa, kiedy jego uderzenie głową w 23. minucie genialnie, instynktownie odbił Kevin Trapp.

Główną postacią pierwszych 45 minut gry okazał się John Obi Mikel. W 39. minucie po jego faulu (otrzymał za niego żółtą kartkę) tuż przed polem karnym Zlatan Ibrahimović podszedł do rzutu wolnego. Po rykoszecie od Nigeryjczyka PSG wyszło na prowadzenie. Kilka minut później pomocnik Chelsea odkupił swoje winy, doprowadzając do wyrównania.

Druga część gry to niemal całkowita przewaga gospodarzy. Paryżanie dopięli swego w 78. minucie za sprawą bramki Edinsona Cavaniego, który na boisku pojawił się cztery minuty wcześniej. Celem drużyny ze stolicy Anglii był wyjazdowy bramkowy remis, lecz minimalna porażka nie przekreśla ich szans na awans do ćwierćfinału. Po tak znakomitym pierwszym meczu, za trzy tygodnie możemy oczekiwać jeszcze większych emocji na Stamford Bridge.

W drugim rozgrywanym tego dnia pojedynku Benfica Lizbona rywalizowała z Zenitem Sankt Petersburg. Mecz można określić jako typowe spotkanie na 0:0. Zespół Andre Villasa-Boasa, podobnie jak Chelsea, postawił na defensywę, licząc na wyjazdowy remis. Benfica próbowała atakować, aczkolwiek niewiele z tego wynikało.

W 90. minucie czerwoną kartkę, w konsekwencji dwóch żółtych, otrzymał Domenico Criscito. Chwilę później kibiców zgromadzonych na Estadio da Luz uszczęśliwił Jonas Goncalves, który swoim trafieniem zapewnił Benfice skromne zwycięstwo. Wynik 1:0 dla klubu z Portugalii sprawia, iż awans do następnej fazy rozgrywek pozostaje sprawą otwartą.