„Czerwone Diabły” zdobyły Anfield !

W meczu 17 kolejki angielskiej Premiership zespół Rafaela Beniteza - FC Liverpool poległ w meczu na własnym stadionie z aktualnym mistrzem Anglii - Manchesterem United 1:0 po bramce Carlosa Teveza w 43 minucie meczu.

Mecz lepiej rozpoczęli gospodarze, którzy kilkakrotnie zagrozili bramce strzeżonej przez Edwina van der Sara.

W 26 minucie spotkania po fatalnym błędzie holenderskiego bramkarza Manchesteru United, przed dogodną sytuacją stanął Torres, po którego strzale, piłkę z linii bramkowej wybił Carlos Tevez.

Kolejne minuty, to kolejne akcje gospodarzy. Znów po kolejnym błędzie van der Sara, piłki głową do pustej bramki nie skierował Torres. Manchester był zmuszony tylko i wyłącznie do gry z kontrataku, a zupełnie niewidoczny w tym spotkaniu był Cristiano Ronaldo.

Kiedy pierwsza połowa zbliżała się ku końcowi, Manchester United wywalczył rzut rożny. Do narożnika podbiegł Ryan Giggs. Zagrał futbolówkę przed pole karne do niepilnowanego Rooneya. Ten zdecydował się na strzał na bramkę Reiny. W całej tej sytuacji najlepiej odnalazł się Argentyńczyk Tevez, który strzałem pod poprzeczkę zaskoczył bramkarza FC Liverpool.

Pierwsza część spotkania zakończyła się prowadzeniem gości 1:0.

Na drugą odsłonę tego spotkania gospodarze wybiegli jeszcze bardziej zmobilizowani i już w pierwszych minutach kilkakrotnie zagrozili bramce MU.

Najlepszą okazję, która mogła dać Liverpoolowi prowadzenie zmarnował Gerrard, który przed oddaniem strzału pośliznął sie i uderzył futbolówkę daleko od bramki van der Sara.

W drugiej połowie podobnie jak w pierwszej Manchester nastawił się na grę z kontry. Jedna z takich akcji mogła przynieść powodzenie w 78 minucie meczu, kiedy to po dośrodkowaniu Ronaldo w sytuacji sam na sam z bramkarzem znalazł się Rooney, ale strzelił obok słupka.

Piłkarze Liverpoolu walczyli do samego końca o korzystny rezultat. W doliczonym czasie gry rzut wolny wykonywał Gerrard, ale strzelił nad poprzeczką.

Wynik nie uległ już zmianie i piłkarze „Czerwonych Diabłów” mogli cieszyć się ze skromnego, ale jakże ważnego zwycięstwa nad drużyną Liverpoolu.

BRAMKA: Carlos Tevez (43′)

SKŁADY :

FC Liverpool: Reina, Arbeloa, Hypia, Carragher, Riise (80. Aurelio), Benayoun, Gerrard, Mascherano, Kewell (65. Babel), Torres, Kyut (73. Crouch)

Manchester United: van der Sar, Brown, Ferdinand, Vidić, Evra, Ronaldo, Hargreaves, Anderson, Giggs, Rooney, Tevez (83. Carrick)