Żurawski: Dobrze, że nie była potrzebna dogrywka

27 października 2010 Żurawski: Dobrze, że nie była potrzebna dogrywka

W 1/8 finału Pucharu Polski Wisła pokonała Widzew Łódź 1:0. Jedyną bramkę, w samej końcówce spotkania, zdobył Maciej Żurawski.

W lidze czeka na nas teraz bardzo wymagający rywal. Tym bardziej cieszy, że do awansu nie była potrzebna dogrywkaW meczu dużo było walki, ale też sporo sytuacji do zdobycia bramki przez Wisłę. Brakowało nam skuteczności, a przez to końcowe minuty były nerwowe. Nie ukrywam, że bramka padła szczęśliwie, ale w piłce szczęście zawsze jest potrzebne. Sprzyjało nam w meczu z Lechią, sprzyjało też dziś. Z jego pomocą wygraliśmy dwa kolejne spotkania, dobrze byłoby podtrzymać tę passę w Poznaniu – powiedział po meczu bohater krakowskiej drużyny.

Maciej Żurawski dał Wiśle awans do następnej rundy Pucharu Polski
Maciej Żurawski dał Wiśle awans do następnej rundy Pucharu Polski (fot. Marek Gwóźdź)

Żurawski w dalszej części swej wypowiedzi odniósł się także do swej obecnej pozycji w klubie. Piłkarz podkreślił, że to trener decyduje, kto wybiega w podstawowej jedenastce, a on jako zawodnik przyjmuje jego decyzje.

Inny nowy nabytek Wisły, Andres Rios, bardzo krytycznie ocenił swój występ w spotkaniu z Widzewem: – Dla każdego napastnika zdobywanie bramek jest ważne. Tym bardziej ciężko jest, gdy przebywa się na boisku sporo minut i nie udaje się trafić do siatki. Wiem jednak, że w swojej grze muszę jeszcze sporo poprawić – zakończył Argentyńczyk.