Żegnaj, Johanie Cruyffie… Ludzie piłki wyrażają żal po śmierci holenderskiej legendy


24 marca 2016 Żegnaj, Johanie Cruyffie… Ludzie piłki wyrażają żal po śmierci holenderskiej legendy

Dzisiejszy dzień jest bardzo smutny dla fanów piłki nożnej. 68-letni Holender przegrał walkę z rakiem płuc. Ta wiadomość wstrząsnęła również zawodnikami, często wychowanymi na filozofii Cruyffa. I trudno się temu dziwić...


Udostępnij na Udostępnij na

Swój żal wyraził Gianni Infantino: –  Johan Cruyff był wspaniałym piłkarzem, jednym z najlepszych na świecie. Był symbolem eleganckiej gry. Zapisał się na zawsze w historii futbolu. Będzie nam go bardzo brakowało. W imieniu swoim, FIFA oraz całej światowej społeczności chcę przekazać najszczersze kondolencje jego rodzinie i przyjaciołom – tak brzmi oświadczenie wydane przez niego tuż po śmierci Holendra.

Wszyscy piłkarze byli zgodni w tym, że pożegnaliśmy  jedną z największych legend w historii futbolu. Wielu dzieliło się zdjęciami z Cruyffem oraz wspomnieniami z nim związanymi.

– Żegnamy jedną z legend w historii futbolu. Gracz i trener, który wyprzedzał swoje czasy. Spoczywaj w pokoju, Johanie Cruyffie.

Nietrudno się dziwić, że największy żal i smutek zapanowały w szeregu ludzi związanych z Ajaxem i Barceloną. To właśnie te kluby zawdzięczają najwięcej filozofii Holendra.

Dodaj komentarz

Zapraszamy do kulturalnej dyskusji.

Najnowsze