Zdany test Manciniego

W kolejnych spotkaniach 19. kolejki Premier League Sunderland zremisował z Evertonem 1:1, Wigan w takim samym stosunku bramkowym podzieliło się punktami z Blackburn, a Manchester City pokonał Stoke 2:0.

Bardzo łatwo ze swoim przeciwnikiem poradzili sobie na własnym stadionie piłkarze Manchesteru City. Roberto Mancini jako nowy szkoleniowiec zdał pierwszy test. Stoke nie było zbyt wymagającym przeciwnikiem, ale mimo to zespół gospodarzy pokazał charakter i w niezłym stylu ograł swojego rywala po golach Martina Petrova i Carlosa Teveza.

Sunderland i Everton to w tym sezonie drużyny co najmniej przeciętne. Remis w spotkaniu na Stadium of Light nie powinien nikogo dziwić. Nie brakowało składnych akcji z jednej i drugiej strony, ale za każdym razem brakowało skuteczności. Sunderland miał dobrą okazję na zdobycie trzech punktów. „Czarne Koty” po bramce Darrena Benta z 17. minuty prowadziły 1:0, lecz na pięć minut przed końcem meczu Everton zdołał wyrównać za sprawą Fellainiego i ostatecznie mecz skończył się remisem.

W Wigan również podział punktów. Podopieczni Roberto Martineza zremisowali z Blackburn 1:1 po golach: McCathy’ego dla gości i Rodallegi, który zdobył wyrównującą bramkę dla Wigan.