Zbawienie dla Bundesligi – Pep Guardiola odchodzi!


20 grudnia 2015 Zbawienie dla Bundesligi – Pep Guardiola odchodzi!

To już pewne, że Pep Guardiola nie będzie trenerem Bayernu Monachium w sezonie 2016/2017. Hiszpanowi wygasa kontrakt i nie zostanie on przedłużony. Wakat pozostawiony na trenerskiej ławce na Allianz Arena przejmie Włoch, Carlo Ancelotti.


Udostępnij na Udostępnij na

Te rozgrywki są najprawdopodobniej ostatnimi z Pepem Guardiolą w Bayernie Monachium – mówił dziś w siedzibie „Przeglądu Sportowego” Robert Lewandowski, zapowiadając nieuniknione. Polski napastnik dostał od redaktorów biografię Włocha – ta z pewnością mu się przyda. Carlo Ancelotti zastąpi Pepa Guardiolę na jego stanowisku.

Nareszcie – zdaje się krzyczeć niemal cała społeczność interesująca się niemieckim futbolem. W końcu – dodaje część fanów Bayernu Monachium, którzy mieli dość „rządów” Katalończyka. Bo nie tylko gromieni przez „FC Hollywood” byli już zmęczeni tą dominacją bawarskiej drużyny. Brzmi to co najmniej głupio, jednak jest w tym trochę prawdy. Kolejne mecze były coraz bardziej irytujące – Bayern grał nudno. Grał minimalistycznie. Grał inaczej, niż zdążył przyzwyczaić do tego swoich kibiców. „Der FCB” wciąż rządził i dzielił na swoim podwórku, jednak gdy wchodził do cudzej piaskownicy, wszystko wyglądało zupełnie inaczej.

Warunkiem, który miał spełnić bawarski klub, było zatrzymanie Roberta Lewandowskiego. Pierwszy Włoch od czasów Giovanniego Trapattoniego na ławce monachijskiego zespołu nie wyobrażał sobie pracy na Allianz Arena bez niego. Co ciekawe, były trener Realu Madryt mówił w październiku, że „nie potrafi się delektować meczami Bayernu”.

Od lipca będziemy wiedzieli, czy dzięki legendzie włoskiej piłki wróci „smak” na mecze niemieckiego hegemona. I co najważniejsze, czy wreszcie powrócą sukcesy na europejskiej arenie.

Komentarze
Paco (gość) - 7 lat temu

Warto również dodać, że Ancelotti będzie jednym z nie wielu, jak nie jedynym trenerem, który w pięciu najsilniejszych ligach w Europie prowadził czołowe drużyny to już: Chelsea, Real, Milan, PSG i teraz Bayern. Dla mnie już jest fenomenem, a przecież ma na koncie dużo sukcesów ;)

Odpowiedz
Dodaj komentarz

Zapraszamy do kulturalnej dyskusji.

Najnowsze