Zapowiedź 13. kolejki Premiership


Po dwóch tygodniach spotkań na najwyższym poziomie tym razem rozkład 13. kolejki Premiership nie ma nic ciekawego do zaoferowania. Jedyny godny zauważenia mecz to derby Birmingham.


Udostępnij na Udostępnij na


Czołówka ligi, oprócz Arsenalu (mecz z Reading dopiero w poniedziałek), gra na własnych stadionach z dużo niżej notowanymi przeciwnikami i już teraz powinniśmy wszystkich dopisać po trzy oczka. Jedynie trudności powinna mieć Chelsea Londyn, która na Stamford Bridge zagra z Evertonem. „The Blues” wygrali wprawdzie 5 ostatnich spotkań z rzędu (wliczając w to Ligę Mistrzów), jednak z „The Tofees” zawsze grało im się ciężko. Wystarczy przypomnieć, że w tamtym sezonie Everton zdołał oprzeć się obecnej drużynie Avrama Granta remisując 1:1 w „jaskini lwa”. Niemniej jednak, za faworytów tej potyczki uchodzą londyńczycy.

Chyba najciekawiej zapowiada się mecz na Fratton Park, gdzie zagrają ze sobą dwie drużyny z czołówki ligi: Portsmouth i Manchester City. Obie ekipy grają bardzo solidny futbol, z reguły pokonują słabszych od siebie, a przegrywają z mocniejszymi. Gospodarze nie przegrali już od sześciu spotkań, do tego z „Citizens” mają lepszy bilans ostatnich spotkań. Goście za to otrząsnęli się po pogromie na Stamford Bridge i ostatnio ograli Sunderland 1:0.

Na otwarcie niedzielnych spotkań kibice będą mogli obejrzeć po kilku latach przerwy derby Birmingham. „The Blues” na swoim stadionie podejmą Aston Villę i pewnego faworyta w tym spotkaniu po prostu nie ma. Jednak lepszy bilans bezpośrednich potyczek mają „The Villans”, są także wyżej w tabeli i nie mają żadnych kontuzjowanych graczy. W ekipie gospodarzy nie wystąpi za to Cameron Jerome, którego najprawdopodobniej zastąpi Mickael Forssell.

Dodaj komentarz

Zapraszamy do kulturalnej dyskusji.

Najnowsze