„Zapnijcie pasy, czeka nas zabawa!”


W wywiadzie udzielonym oficjalnej stronie FC Barcelony Victor Valdes wypowiedział się między innymi na temat wtorkowego spotkania z Wisłą Kraków.


Udostępnij na Udostępnij na

Potyczka z „Białą Gwiazdą” na Camp Nou była pierwszym oficjalnym meczem drużyny Josepa Guardioli w sezonie 2008/2009. „Zaczęliśmy naprawdę dobrze” – nie krył zadowolenia hiszpański golkiper. „Pozostało nam tylko postawić kropkę nad „i” osiągając korzystny rezultat w Krakowie”.

„Uważam, że w Polsce czeka nas naprawdę ciężka przeprawa” – kurtuazyjnie dodał Valdes. „Doświadczenie boiskowe nauczyło mnie, że nie można świętować awansów zbyt wcześnie. Jestem jednak pewny, że nie zawiedziemy naszych kibiców”.

I właśnie barcelońscy „socios” nie mogą się doczekać inauguracji Primera Division. „Wcale mnie to nie dziwi” – tłumaczy 26-latek. „Świetnie spisywaliśmy się w grach towarzyskich. Dołączyło do nas ponadto kilku znakomitych piłkarzy.”

Do Barcy wrócił także Josep Guardiola. Tym razem słynny „Pep” ma poprowadzić klub do sukcesów z ławki rezerwowych. Podczas przedsezonowej prezentacji zespołu wypowiedział charakterystyczne słowa – „Zapnijcie pasy, czeka nas zabawa!”. Jak do tej sprawy ustosunkował się Valdes? „Guardiola jasno określił swoje cele. Podstawą futbolu jest radość To tylko gra. W tym klubie jednak liczy się jedynie zwycięstwo”.

Dodaj komentarz

Zapraszamy do kulturalnej dyskusji.

Najnowsze