Zagłębie ograło Energie Cottbus

9 września 2012 Zagłębie ograło Energie Cottbus

Zagłębie Lubin pokonało w meczu sparingowym FC Energie Cottbus 3:1. Zespół z Lubina pokazał się z bardzo dobrej strony w obu częściach gry, mimo wielu zmian w kadrze w przerwie meczu. W pierwszej drużynie zadebiutowali Maciej Kowalski-Haberek oraz nowo pozyskany Aleksandyr Tunczew.

Można rzec, że dublerzy, którzy rozpoczęli mecz z Energie, spisali się lepiej niż gracze pierwszej jedenastki, którzy dotychczas grali od pierwszych minut w spotkaniach T-Mobile Ekstraklasy. Pierwszą bramkę dla lubińskiego Zagłębia zdobył Martins Ekwueme, kolejne dwie dorzucił zaś Szymon Pawłowski. Gola samobójczego dla Energię strzelił gracz Zagłębia, debiutujący w starciu seniorów, Maciej Kowalski-Haberek, który występował na środku obrony.

FC Energie Cottbus 1:3 Zagłębie Lubin

Maciej Kowalski-Haberek 73. (s) – Martins Ekwueme 45., Szymon Pawłowski 71., 90.

Trener Hapal był bardzo zadowolony z wyniku meczu sparingowego
Trener Hapal był bardzo zadowolony z wyniku meczu sparingowego (fot. Mikołaj Olszewski / iGol.pl)

FC Energie Cottbus: Thorsten Kirschbaum (46. Rene Renno) – Alexander Bittroff (30. Martin Dahm), Uwe Hunemeier (30. Daniel Ziebig), Julian Borner, Guillaume Rippert – Alexander Ludwig, Ivica Banović (46. Marc-Andre Kruska), Clemens Fandrich, Stiven Rivic – Marco Stiepermann (30. Tim Kleindienst), Sebastian Glasner.

Zagłębie Lubin: Marek Kozioł – Paweł Widanow (46. Bartosz Rymaniak), Maciej Kowalski-Haberek, Aleksandyr Tunczew (46. Sergio Reina), Elton Lira – Kamil Wilczek (46. David Abwo), Martins Ekwueme, Roman Sloboda (46. Robert Jeż), Ivan Hodur (46. Łukasz Hanzel), Maciej Małkowski (46. Szymon Pawłowski) – Michal Papadopulos (46. Arkadiusz Woźniak).