Wygrana Sepahanu

W meczu otwarcia Klubowych Mistrzostw Świata 2007 zwycięzcą okazał się irański klub Sepahan, który pokonał 3:1 nowozelandzkie Waitakere United. Piłkarze z Azji zmierzą się w następnej fazie turnieju z japońskim teamem Urawa Red Diamonds, a więc dojdzie do rewanżu za finał Azjatyckiej Ligi Mistrzów. Mecz odbędzie się w poniedziałek.

Już po 4 minutach Irańczycy prowadzili 2:0, a obie bramki zdobył pochodzący z Iraku Emad Mohammed. Do przerwy wynik nie uległ zmianie. Dwie minuty po wznowieniu gry było już praktycznie po meczu, a golkipera Waitakere pokonał inny reprezentant Iraku, Abdul-Wahab Abu Al-Hail. Jednak podopieczni Luki Bonacica dążyli do strzelenia większej liczby bramek.

Jednakże dzielni Nowozelandczycy nie poddali się i w 74 minucie zmniejszyli straty. Po rzucie wolnym wykonywanym przez Darrena Bazeleya piłkę do własnej bramki skierował jeden z defensorów Sepahanu, Hadi Aghily. Ten gol dał podopiecznym Chrisa Milicicha drobny powód do zadowolenia. Przynajmniej nie wrócą do kraju z zerowym kontem strzeleckim.

W poniedziałek Sepahan zagra z Urawą, zaś zwycięzca tego iście azjatyckiego pojedynku zmierzy się w półfinale z AC Milan.

Miejsce: Tokio, Stadion Narodowy
Data: 07.12.2007, 19:45 czasu lokalnego
Liczba widzów: 24788
Sędzia: Marco Rodriguez (Meksyk)